Elektrik ve Enerji Logo Tsarım
Elektrik ve Enerji Logo Tsarım
Elektrik ve Enerji Logo Tsarım / Koyu Zemin
Elektrik ve Enerji Logo Tsarım / Koyu Zemin
1 Energy Logo Tasarım / Tipografi Çalışması
1 Energy Logo Tasarım / Tipografi Çalışması
1 Energy Logo Tasarım / Yalın Kullanım
1 Energy Logo Tasarım / Yalın Kullanım
1 Energy Logo Tasarım / Kurumsal Renk Ailesi
1 Energy Logo Tasarım / Kurumsal Renk Ailesi

Elektrik ve Enerji Logo Tasarım

Elektrik ve Enerji Logo Tasarımı beğenerek ve zevkle yaptığımız işlerimiz arasında yer alan bir çalışmadır. Markanın faaliyet göstermiş olduğu enerji ve elektrik sektöründe yüzlerce firma bulunmakta. Devletin yapmış olduğu özelleştirmeler ve enerji ithalatı sayesinde bir çok özel kuruluş bu alanda faaliyet ve hizmet vermektedir. Halk dilinde bu genel olarak ucuz elektrik olarak biliniyor ve bu ucuz elektriği nasıl satın aldığımızı bende daha önceden bilmiyordum. Onlardan öğrendiğim kadarı ile olayın kısa açıklaması yurt dışından (Bulgaristan, Azerbeycan gibi komşu ülkeler) alınan ucuz elektriğin yurt içindeki bayiler tarafından satılması.

Enerji Türkiye dışında dünyanın her tarafında ucuz olduğundan dolayı bizim alt yapımızı kullanarak daha uygun fiyatlara son kullanıcı tarafından satın alınması mümkün oluyor. Şirket tamda bu mantık ve çalışma felsefesi üzerine kurulmuş olup hizmet vermektedir. Muhtemelen ilerleyen yıllarda bu tarz dağıtım firmalarının çoğalacağını düşünüyorum ve rekabetin her zaman son kullanıcıların çıkarına olduğunu savunuyorum. Umarım bir gün bu petrol ürünlerinin de bu şekilde satışını mümkün kılar ve ucuza petrol ürünleri de temin edebiliriz (güzel bir hayal, işimiz bu). Marka aynı zamanda solar enerji ve elektrik sistemleri üzerinde de faaliyet çalışmalarına başlamış durumda. Hani o güneşten gelen 1 günlük enerji bize bir yıl yeter söylentisinin gerçeğe ulaşması umudu ile marka hakkındaki detaya burada son veriyoruz.

Elektrik Logo Tasarım

Elektrik logo tasarımı ve bu alanda faaliyet gösteren bir çok firmaya logo ve kurumsal kimlik tasarımı hazırladık. Aralarına 1Energy firmasını da dahil etmekten mutluluk duyuyoruz ve yenilerini eklemek için sabırsızlıkla beklemede olduğumuzu bildiriyoruz. Son altı veya yedi yıl içine enerji sektörünü doğal enerji kullanımıyla mavi ve yeşil ilelebet temsil edeceğe benziyor. İşin güzel tarafı tasarımlarımızı hazırlamadan önce renk konusunda problem yaşayacağımızı düşünmüyor oluşumuzdu. Oturan sektörlerin getirdiği renk seçim rahatlığı bu olsa gerek. Elektrik denince trafo kutuları üzerinde kullanılan uyarı işareti tüm dünyada global ve standart olarak kullanılmakta.

Yani o trafolar üzerinde kullanılan şimşek işareti o alanın tehlikeli olduğunu, elektrikle alakalı olduğunu yıllar boyunca bütün insanlara görsel yolla anlatmaya çalıştı. Bu sayede insanlar üzerinde elektriğin görsel karşılığı direkt olarak yıldırım, şimşek ikonu olarak algılandı ve o şekilde biliniyor.Kullanılan bu ikonun bize sağlamış olduğu fayda şu oldu, logo tasarımımız ile marka isminde yer alan “1” rakamını bu ikon ile harmanlayarak bütünleştirdik. Bu sayede hem elektriği temsil eden evrensel bir ikonu kullanmış olduk hemde markamızı direkt olarak anlatabilecek özgün bir yapıya sahip Logo Tasarım fikrimiz oldu.

Doğal ve yenilenebilir enerjiyi temsil etmek için ise diğer çalışmalarda yaptığımız gibi mavi ve yeşilin en güzel tonlarını bir araya getirerek tasarımımız üzerinde kullandık. Logo üzerinde yer alan “1” harfini belirgin bir hale getirebilmek için bu renkleri keskin olarak çalışma üzerinde kullandık. 1 kısmını yeşil kuyruk ve incelip şimşek görüntüsünü oluşturan bölümü ise mavi yaparak logo tasarımına son halini verdik. Marka isminin net ve karmaşık olmayan bir yazı tipi seçimi ardından düzenlenmesi ile logo tasarımına eşlik etmesini sağladık. Sanki buraları anlatırken yemek tarifi veriyormuşum hissiyatına kapıldım ama ne yapayım anlatım tarzım böyle.

Diğer çalışmalarımızı incelemek isterseniz,benzer bir sektör olan; Elektrik Mühendisliği İçin Hazırladığımız Logo Tasarım Çalışmasına Göz Atın

Proje Tarihi 2015
Lokasyon Türkiye / İstanbul
Hizmet Süresi 7 İş Günü
Kullanılan Programlar Adobe Illustrator