Kurumsal Kimlik Tasarım

Profesyonel kurumsal kimlik tasarım çalışmalarımızı inceleyin. Markanız ve projeniz için kurum kimliği tasarımı kiti tasarım desteği alın, profesyonel tasarım çözüm ve destek.

Makrobot Logo Tasarım
Makrobot
Aviva Genç Odası Logo Tasarım
Aviva Genç Odası
Diyetisyen Logo Tasarım
Diyetisyen Logo Tasarım
Webadam Hosting Logo Tasarım
Webadam Hosting
Kuzu Fırın Pastane ve Unlu Mamülleri Logo Tasarım
Kuzu Fırın Pastane ve Unlu Mamülleri
Limon Games Logo ve Kurumsal Kimlik Tasarım
Limon Games
Küçük Hanım Cafe ve Kıraathane Logo Tasarım
Küçük Hanım Cafe ve Kıraathane
Phpuzem Logo ve Kurumsal Kimlik Tasarım
Phpuzem
Ajia Kurumsal Kimlik Tasarım
Ajia
Sandra Port Kurumsal Kimlik Tasarım
Sandra Port

Kurumsal Kimlik Tasarım
Kurumsal kmlik tasarım bir şirketin kendini sektörü ile ilgili hedef kitlesini tanımlamak için kurum ve kuruluş içerisinde yada dışarısında tanımlamış olduğu unsurların tamamına verilen isimdir. Bu unsurlar kurum ve kuruluşta çalışanların davranışlarından, kuruluşun iletişim biçimini, felsefesini ve vizyonunu oluşturur ayrıca kurum ve markaya hazırlanmış olan görsel standartlar ile desteklenir. Bu görsel standartların amaçladığı hedefler şunlardır, söz konusu olan markanın kurumsal duruşunu ve imajını, hedef kitle ve kamu üzerinde prestijli algılanmayı, rakip kuruluşlara göre konum ve tanınırlığı ve algıyı kolaylaştırmayı hedefler.

Kurumun etkinlik gösterdiği alanlarda ve konumlarda diğer şirket ve kuruluşlardan ayıracak öncülüğü ve farklılığını vurgular. Bu alanda yapılması gereken ilk adım, Kurumsal görsel iletişim standartları çalışması ile başarı sağlanabilir, ilerleyen zamanları da göz önünde bulundurarak sağlam ve doğru bir yatırımı ifade eder. Kimlik tasarımı birden fazla materyali içerisinde barındırır ve bu materyaller şirket ve sektörün faaliyet gösterdiği alanlara göre farklılıklar gösterebilir. Bu çalışmalar arasında hedeflenmiş doğru ve etkin kullanım son derece önemlidir. Kurumsal kimliğin sürekli doğru kullanımı ve zamanın getirdiği yenilikleri de içerisinde barındırarak güncellenmesi gerekir.

Marka Kimliği Çalışması

Bu durumun markalaşma sürecine pozitif değerler kattığı net olarak gözlemlenebilir. Kurumsallaşma sürecinde kurumsal kimlik evrakları oluşturulan kimliğin ve markalaşma sürecinin sadece zorunlu olarak olması gereken bir kısmı kapsamaktadır. Bu çalışmaların somutlaştırılmış ve markaya görsel değer katan kısmı evrak tasarımlarından ve görsel kimliği oluşturma ile başlanılır. Evrakların kullanım sıklığı ve görsel kalitesi sayesinde markanızın tanınması ve kullanıldığı yerlerde size prestij sağlaması mümkündür.

Kurumsal Kimlik Çalışması

Markanıza yönelik görsel tasarım ihtiyaçlarını basılı ve dijital olarak belirleyip bu doğrultuda hazırlıyoruz. Şirketiniz için gerekli olabilecek tüm tasarım envanterleri ve materyalleri hazırladığımız kurum kimliği çalışmasına dahil ediliyor. Hazırlamış olduğumuz bu çalışmaları size matbaa ve dijital baskı merkezilerinden çıktı ve baskı alabilecek dosya formatlarında kullanım kiti ile birlikte teslim ediyoruz. Bu sayede şirketiniz için bu evraklara ihtiyaç duyduğunuzda veya şubelerinizde kullanılmak üzere dağıtımını ve paylaşımını kolayca yapabiliyorsunuz. Hazırladığımız tasarım çalışmaları kaliteli ve profesyonel baskı alabilmeniz için baskı esnasında da inceleme ve teknik destek işlemi sağlıyoruz.

Kurumsal Kimlik Tasarım İçerisinde Neler Var?

Şirket içi kullanılan evrakların içerisinde birden fazla materyal yer almakta ve kit halinde teslim edilmektedir. Bu kitin içerdiği evrak tasarımlarını şunlardır, markaya yönelik hazırlanmış global ölçü standartlarına uygun olan Kartvizit Tasarımı. Şirket içi ve dışı yazışmalarda kullanılmak üzere tasarlanmış özgün Antetli Kağıt Tasarımı  ve Devam Kağıdı. Şirket dışında ve içinde kullanılmak üzere hazırlanılmış dahili ve harici yazışmaları taşıyıp koruyabilecek, aynı zamanda markanızı ve şirketinizi temsil edebilecek diplomat zarf tasarımı.

Şirketinizin katıldığı sunumlarda, ihalelerde, fuarlarda yada tanıtımlarda kullanılmak üzere tasarlanmış, içerisinde bir veya daha fazla cebi olan Cepli Dosya Tasarımı ve Sunum Dosyası Tasarımı. Markanız yönelik ilgi çekici ve farklı çizgilere sahip Fatura Tasarımı, aynı görsel içerikleri içerisinde barındıran İrsaliye Tasarımı. Katıldığınız toplantılar ve sunumlarda şirket çalışanlarının bilgilerini taşıyan Yaka Kartı ve  Şirket Kimlik Tasarımı. Şirketler için resmi zorunluluğu olan diğer evrak tasarımları da bu kurum kimliği kitinin içerisinde yer almaktadır.

Bunlar çek bordrosu, sevk irsaliyesi, tahsilat makbuzu, nakit tahsilat makbuzu, dekont, masraf belgelendirme formu, tediye makbuzu, iş akış formu, dahili yazışma formu tasarımlarıdır. Ayrıca kurumsal kimlik tasarımı içerisinde yer alan ve opsiyonel olarak kullanılan blok not tasarımı, ajanda tasarımı, not defteri tasarımı, karton çanta tasarımı, torba zarf, kalem tasarımı ve bardak tasarımı da bulunmaktadır.

Bu saymış olduğumuz materyal ve makbuz tasarımları standart ve gerekli olabilecek tasarımlardır. Tasarım sürecini ve içerikleri hazırlarken markanın ve şirketin faaliyet gösterdiği sektöre göre haricen doğabilecek ihtiyaç araştırması da yaparak bunları da kurum kimliği kitine dahil ediyor. Bu kitin tamamı baskıya hazır ve ölçekli pdf, ai, dosyalarında teslim ediyoruz, bu sayede dünyanın her hangi bir noktasında istenilen matbaa yada baskı merkezinden anında çıktı ve baskı hizmeti alabiliyorsunuz.

Renk ve Font Ailesi

Hazırladığımız kurum kimliği kitlerinin içerisinde markanın ve şirketin daha önce kullandığı bir font ailesi yoksa markaya yönelik tüm yazışmalarda ve kurum kimliği tasarımında kullanacağımız bir font ailesi ve yazım kuralları beliyoruz. Bu seçimi okunaklı, anlaşılır ve net çizgilere sahip olan yazı stillerinden yana tutuyoruz. Aynı zamanda yazı stilinin türkçe ve karakterler desteklemesine önemle dikkat ediyoruz.

Yapılan seçimlerdeki stillerin doğru ve sürekli kullanımlarında marka ile bütünlük sağlıyor ve iletişimi kolaylaştırıyor. Hazırladığımız çalışmaları markanın mevcut logosundaki renk değerleri kullanarak sürekliliğini sağlıyoruz. Baskı ve çıktı konularında aynı renk değerlerini ve tonlarını alabilmek için eğer yoksa, pantone renk kataloğundan en yakın renk değeri ile ilişkilendirip bu rengin kullanılmasını sağlıyoruz.

Kurumsal Kimlik Tasarım Fiyatları

Ajans yada freelance grafik tasarım hizmeti veren bir çok yerden farklı fiyat teklifleri alabilirsiniz, bu fiyatlar arasında çok yüksek şekilde farklılıklar olabilir. Bunun asıl nedeni hazırlanan çalışmanın profesyonelce yapılıp yapılmadığı ile doğru orantılıdır. Bir çok ajans ve grafik tasarımcı kurumsal tasarım için dört yada beş adet evrak tasarımı sınırları dahilinde sanarak şirketleri yanlış yönlendirmektedir. Her şeyden önce bilinmesi gereken ilk şey kurum kimliği çalışması markaya yönelik hazırlanır ve markanın iletişim standartlarının temelini oluşturur.

İçerisinde yer alan bir çok görsel standart ve markanın genel duruşunu ve iletişimini kolaylaştıracak etkenlere yer verilmektedir. Bu nedenle işi bu kadar detaylı olarak yapan ve sadece dört beş adet evrak tasarımı yapanların vermiş oldukları kurumsal kimlik fiyatı arasında gözle görülür şekilde fark olabilmektedir. Markanız için oluşturacağınız tasarım için bizden fiyat teklifi alabilirsiniz ve sizin için sunacağımız çözümlere yönelik bilgi sahibi olabilirsiniz.

blog
şu ana kadar;

Tasarım ve teknoloji konusunda faydalı olabileceğini düşündüğümüz 30 adet araştırma ve inceleme makalesi hazırladık, daha fazla blog yazımıza göz atmak yandaki butonu kullanabilirsiniz.

daha fazla