Sosyal Medya Tasarım ve Yönetimi

Profesyonel sosyal medya tasarım çalışmalarımıza göz atın, aylık ve yıllık planlarımıza inceleyin. Sosyal medya hesaplarınızın yönetimi için kurumsal ve profesyonel tasarım desteği alın.

Eurotar Sosyal Medya Tasarım Çalışmaları
Eurotar Sosyal Medya Tasarım
Godtebyen Sosyal Medya Tasarım Çalışmaları
Godtebyen Sosyal Medya Tasarım
Kablonet Sosyal Medya Tasarım
Kablonet Sosyal Medya Post Tasarım
Eler Bijon / Sosyal Medya Tasarım
Eker Bijon Sosyal Medya Tasarım
The Mediatix Sosyal Medya Post Tasarım
The Mediatix Sosyal Medya Post Tasarım

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal medya kelimesinin Türkçedeki karşılığı web siteleri üzerinden oluşturulan sanal ağlar ve topluluklar içerisinde bilgi, durum, düşünce ve içeriklerin paylaşımlarının yapıldığı mecralara verilen genel isimdir. Sosyal medya gücünü teknoloji ve yazılımdan alır bilgi ve içerik paylaşmayı anlık ve internet ortamından yapmayı sağlamaktadır. Sosyal medya üzerinden yapılan içerik paylaşımları metin, video, resim, canlı yayın, haber, duyuru, tanıtım ve reklam olmak üzere gruplandırılabilir.

Kullanıcılar günümüzde sosyal medya içeriklerini oluşturmayı ve tüketmeyi akıllı telefonlar, tabletler, televizyonlar ve bilgisayarlar üzerinden gerçekleştirmektedir. Günümüzde 4,5 milyar insanın aktif olarak sosyal medya kanallarını kullandığı bilinmektedir. İnsanlar aileleri, arkadaşları ve ilgi gösterdiği topluluklarla sosyal medya teknolojisini kullanarak iletişimde kalmaktadırlar.

Günümüzde sosyal medya sadece bireyler için değil aynı zamanda kurum, marka, oluşum, organizasyon, şirket ve firmalar tarafından da aktif olarak kullanılmaktadır. Sosyal medyanın iletişimi ve reklamı kolaylaştırmasının yanı sıra akıllı telefonlara yapılan entegrasyonlar sayesinde günün herhangi bir zamanında anlık iletişim kurmamızı sağlamaktadır.

Firma, şirket, kurum ve projelerin sosyal medya tasarım çalışmalarını hazırlıyoruz. Soyal medya hesaplarının yönetimini profesyonel düzeyde yapıyoruz. Aylık ve yıllık olarak oluşturduğumuz yönetim planları için bizimle iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz. Görsel, reklam ve tanıtım içerikleri üretip bunların düzenli paylaşımını yapıyoruz. Oluşturduğumuz görsel materyeller markaya yönelik dikkat çekici ve özgün olarak tasarlanıyor. Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin sosyal medya mecraları için feed, akış gönderisi, hikaye, story çalışmalarını video ve görsel içerik olarak hazırlıyoruz.

Sosyal Medyanın Faydaları Nelerdir?

Dünya çapında binlerce insan, firma ve şirket bağlantılarını geliştirmek ürünlerini pazarlamak, hedef kitlesi ile olan iletişimini kolaylaştırıp reklam faaliyetlerini yürütmek için sosyal medya ağlarını kullanıyor. Kişisel olarak sosyal medyanın size sağlayacağı faydalar arkadaşlarınız, aileniz ve ilgi duyduğunuz okul, marka, topluluk, sanatçı, haber ağları gibi oluşumlara görsel ve yazısal bilgi alışverişinizi kolaylaştıracaktır. Sosyal medya üzerinden bir markanın yapacağı indirimlerden önceden haberdar olabilir ve bu durumdan karlı çıkabilirsiniz.

İş ve eğitim odaklı kullanarak ilgi duyduğunuz alanlarda profesyonellerle iletişim ağı kurup bu ağı güçlendirebilirsiniz. Şirket ve firma düzeyinde sosyal medyayı kullanmanın sağlayacağı faydalar ise şu şekilde sıralayabiliriz. Marka, ürün, hizmet tanıtım faaliyetlerini yürütmek ve geliştirmek. Müşterileriniz ve hedef kitleniz ile sürekli iletişim halinde kalma. Sağlamış olduğunuz ürün ve hizmetler için geri bildirim alma ve buna yönelik anlık çözümler üretme.

Marka Bilinirliğini Arttırma:
Oluşturulan ve paylaşımı yapılan düzenli sosyal medya içerikleri sayesinde marka bilinirliğini yükseltebilirsiniz. Markanızın ve şirketinizin insanlar tarafından bilinmesi sizin pazarlama ve satış yöntemlerinize pozitif etki sağlayacaktır.

Ürün ve Hizmet Pazarlaması:
Sosyal medya platformları firmaların ürün ve hizmetlerinin pazarlama ve tanıtım faaliyetlerini hızla gerçekleştirme imkanına sahiptir. Yeni Pazar yerleri ve sektörleri test etmek için düşük maaliyetlerle etkin çözümler elde edilebilir.

Topluluk Oluşturma:
Kullanıcılar tarafından oluşturulan ve ücretsiz olarak verilen bilgi, ders, haber, resimsel veya video içerikleri kişilerin bu sayfalara ilgi duymasını sağlamaktadır. Oluşturdukları bu içeriklerin paylaşımı ile yüksek beğeni ve sayfalarının yüksek takip oranları olabilmektedir. Bu sayede oluşturduğunuz kitle üzerinde ücretsiz tanıtım faaliyetleri yürütme imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca yüksek takipçili sayfaların ve kişilerin sponsorlu tanıtım işleri alarak ek gelirler elde etmesi de mümkündür.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Şirketler, firmalar ve markalar için sosyal medya yönetimi hedef kitlesi için hazırlayacağı pazarlama, iletişim, reklam – tanıtım stratejilerinin oluşturulması ile yapılır. Güncel ve aktif olarak kullanılan sosyal medya platformları Twitter, Instagram, Facebook, Linkedin ve Youtube olarak sıralayabiliriz. İlk olarak markanın ve şirketin belirtmiş olduğumuz sosyal medya uygulamaları ve siteleri üzerinde bir hesaba sahip olması gerekmektedir.

Sosyal medya hesaplarını açarken kullanıcılar tarafından erişimin kolay ve akılda kalıcı olması için tüm platformlar için aynı kullanıcı ismi ve uzantısı ile yer almak faydalı olacaktır. Markanız için özel gün ve geceler, ürün tanıtım faaliyetleri, duyuru ve kampanyalar oluşturarak düzenli olarak paylaşımını yapabilirsiniz. Düzenli ve aktif yönetilen sosyal medya hesapları kullanıcılar tarafından beğeni ile takibe alınıyor. Bu durumda şirketiniz için satış ve pazarlamaya yönelik yeni bir kanal oluşturmuş oluyorsunuz.

blog
şu ana kadar;

Tasarım ve teknoloji konusunda faydalı olabileceğini düşündüğümüz 32 adet araştırma ve inceleme makalesi hazırladık, daha fazla blog yazımıza göz atmak yandaki butonu kullanabilirsiniz.

daha fazla