Katalog Tasarım

Firmanız için ürün, hizmet tanıtımı mı yapmak istiyorsunuz? Porfesyonel ve kurumsal katalog tasarım hizmeti sağlıyoruz.

Yükselen Patent Katalog Tasarımı
Yükselen Patent Katalog Tasarım
Motto Teras Bahçe Rezidans Katalog Tasarım
Motto Teras Bahçe Rezidans Katalog Tasarım
Konyaspor Dergi Tasarımı
Konyaspor Dergi Tasarımı
İnşaat Katalog Tasarım
İnşaat Katalog Tasarım
Açelya Park İnşaat Katalog Tasarımı
Açelya Park İnşaat Katalog Tasarımı
Efe Gümrük Müşavirliği Katalog Tasarımı
Efe Gümrük Müşavirliği
Güçal Alüminyum Katalog Tasarım
Güçal Alüminyum Katalog Tasarım
Başkent Test Elektrik ve Enerji Katalog Tasarım
Başkent Test Elektrik ve Enerji
Söve Katalog Tasarımı
Söve Katalog Tasarımı
Küçük Lezzetler Menü Tasarım
Küçük Lezzetler Menü Tasarım
Rattanya Mobilya Katalog Tasarım
Rattanya Mobilya Katalog Tasarım

Katalog Tasarımının ve Şirketler İçin Önemi

Katalog tasarımı bir marka yada firmanın ürünleri ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi içeriğine, ürün fotoğrafları ile birlikte yer verilmiş olan basılı materyallerdir. Bu materyalleri markanın reklamını yapmak amacı ile, son ve teknik kullanıcıları bilgilendirme amacı ile de hazırlanabilmektedir. Kataloglar broşür ve el ilanlarına oranla daha fazla teknik veriyi ve içeriğe içerisinde barındırmaktadır. Bu nedenle el ilanı yada broşür tasarımlarına nazaran daha fazla sayfa sayısına sahiptirler. Bu tür tasarımları kullanılacakları alanlara göre farklı ebatlarda ve içeriklerle hazırlanabilmektedir. Gerekli durumlarda bir markanın üretmekte olduğu ürünlerin hepsine ayrı ayrı olmak suretiyle de tasarlanır. Kurum, kuruluş yada markaya ait her hangi bir ürünün tanıtımı amacı ile kullanılan basılı evrakların topluluğudur da diyebiliriz. Tanıtımdan ziyade kullanıcıyı veya son kullanıcıyı bilgilendirmek amaçlıda kullanılmaktadır. Amaçlanan hizmete ve kullanılacağı şekle göre bu durum çeşitlilik göstermektedir.Ebat konusunda kataloğu tasarlayan ajans yada tasarımcının kararı doğrultusunda standart ölçülerin dışına çıkılarak daha dikkat çekici çalışmalar elde edilebilir. Hazırlanan tasarımı başarılı kılacak noktalardan bir tanesi de elde edilmiş baskı kalitesi ve iyi kağıt seçimidir.

Katalog Tasarım ve Baskı

Hazırladığımız tasarım çalışmalarının baskı süreci ile de profesyonel olarak ilgilenmekteyiz. Kullanılacak kağıt seçiminden katalog üzerine uygulanacak tekniklerin takibini ve işlem kalitesi takibini yapmaktayız. Bu sayede hazırladığımız ve sunduğumuz tasarımların %95 renk uyumu ile teslimini gerçekleştirebiliyoruz. Hazırlanılan tasarımların baskı teknikleri, matbaa makinesi, baskı ustası deneyimsiz olan, kullanılan boyaların kalitesiz kullanan yerlerde bastırılması kalitesi ve kötü bir iş elde etmenize neden olabilmektedir. Bu konuda size profesyonel destek ve danışmanlık hizmeti de sağlayabiliyoruz. Yanlış yapılan kağıt seçimleri ve uygulanan tekniklerden dolayı kataloglar dayanıksız bir yapıda olabiliyor. Bunun önüne geçmek için tasarım sayfa adetine göre doğru kağıt seçimi konusunda yardımcı olabilir ve iş takibini gerçekleştirebiliriz. Renklerin baskıda doğru çıkması için kullandığımız monitörlerin renk kalibrasyonunu düzenli olarak gerçekleştirmekteyiz. Aylık düzenli olarak çalıştığımız matbaalardan baskı örnekleri alarak gördüğümüz renklerle elde ettiğimiz baskı kalitesini kıyaslıyoruz.

Özel Kesim Katalog Tasarım

İhtiyaçlarınız göz önünde bulundurularak özel kesim teknikleri uygulanarak da hazırlanılabilir. Özel bıçak kesimi ile hazırlanılan kataloglar markanızı ve şirketinizin daha prestijli görünmesine olanak sağlamaktadır. Özel kesim tekniği uygulanan tasarımların baskı süreçleri normal standart tasarımlara nazaran daha uzun bir işçilik sürecine maruz kalmaktadırlar. Aynı zamanda bu tarz tasarımlara lak, mat selefon, parlak selefon, gofre, altın yaldız ve gümüş yaldız gibi işlemleri uygulamakta mümkündür. Bu tarz işlemlerin tasarımda uygulanması kataloğu daha çekici ve uzun ömürlü kılma yöntemlerinden bazılarıdır.

Katalog Tasarım Hazırlarken Bilinmesi Gerekenler

Benimsenmesi gerekecek ilk fikir, kataloglar marka ve şirketlerin kullandıkları tanıtım materyalleridir. Doğru ve kaliteli tasarlanmış çalışmalar ile direkt olarak satışa etki edecek ve doğrudan satışı tetikleyecek faktörleri de içerisinde barındırabilir.  Bunu sağlamak için hazırlanılacak tasarımlara dışarıdan konu ile alakasız bir kişi gibi yaklaşmak gerekir.  Kataloğu elinize aldığınızda size ne gibi faydalar sağlıyor ve o tasarımda neler ararsınız. Bunların tespitini doğru yapıp iyi yapılmış bir sağlama ile  tasarım aşamasına başlanmalıdır. Bir kataloğun nasıl tasarlanacağını düşünüyorsanız, kendinize müşterilerinizin neden böyle bir tasarıma ihtiyaç duyduklarını sorarak başlayabilirsiniz. Bu sorunun ardından tasarımda olması gerekenleri bir müşteri gibi yaklaşarak ele alıp değerlendirmelisiniz.

Kullanılan Fotoğraflar ve Bütünlük

Katalog tasarımınızda kullanacağınız fotoğrafların netlik ve çözünürlükleri önemli bir konudur. Mevcut ürünleriniz yada tanıtımını yapacağınız hizmeti temsil eden fotoğrafların temiz bir görüntüsünü alabilmek için, profesyonel çekilmiş resimler kullanmalısınız. Düşük çözünürlük değerlerine sahip resimler baskı aşamasında kötü çıktı almanıza neden olabilir. Ürün ağırlıklı tasarımlarınız için, endüstriyel fotoğraf çekimi konusunda profesyonellerden destek alabilirsiniz. Çekilen ürün fotoğraflarının tasarımında ham olarak kullanılmaması gerekmektedir. Her ürün fotoğrafının teker, teker rötuş işleminin ve renk düzenlemeleri yapılmalıdır.

Katalog  Hazırlama İşleminde Yazı Tipi Seçimi

Katalog hazırlama sürecinde yazı tipi seçiminde birden fazla yada karmaşık font kullanımına ihtiyacınız yoktur. Bu madde için yapacağınız tipografi seçimi net, rahat okunabilir ve algılanabilir bir font ailesi seçmek olacaktır. Eğer şirketin hali hazırda kullanmakta olduğu kurumsal font ailesi varsa, o font ailesi kullanılmalıdır. Seçeceğiniz font ailesinde olması gereken yazı tipi çeşitleri ise başlık, alt başlık ve genel metinlerde kullanılmak üzere normal font seçenekleridir. Ücretsiz yazı tipi ve font aileleri için google fonts’un sitesinde yer alan yazı tiplerini inceleyerek tasarımınızda yer verilmesi gereken fontu belirleyebilirsiniz.

blog
şu ana kadar;

Tasarım ve teknoloji konusunda faydalı olabileceğini düşündüğümüz 32 adet araştırma ve inceleme makalesi hazırladık, daha fazla blog yazımıza göz atmak yandaki butonu kullanabilirsiniz.

daha fazla