HG Grup Eğitim ve Danışmanlık Logo Tasarım
HG Grup Eğitim ve Danışmanlık Logo Tasarım
HG Grup Eğitim ve Danışmanlık Logo / Yüksek Kontrast Zemin
HG Grup Eğitim ve Danışmanlık Logo / Yüksek Kontrast Zemin
HG Grup Eğitim ve Danışmanlık Logo / Alternatif Kullanım
HG Grup Eğitim ve Danışmanlık Logo / Alternatif Kullanım
HG Grup Eğitim ve Danışmanlık Logo / Yalın Kullanım
HG Grup Eğitim ve Danışmanlık Logo / Yalın Kullanım
HG Grup Eğitim ve Danışmanlık Logo / Tipografi Çalışması
HG Grup Eğitim ve Danışmanlık Logo / Tipografi Çalışması

HG Grup Eğitim ve Danışmanlık Logo Tasarım Çalışması

HG Grup Eğitim ve Danışmanlık Logo Tasarım Çalışmasını 2010 yılında hazırladık. Hali hazırda eğitim ve danışmanlık sektöründe faaliyet göstermekte olan HG Grup firması için kurumsal anlamda yapmış olduğumuz yeniliklerin ilki logo tasarım çalışmasını yenilemekle gerçekleşti. Firma yetkilileri kullanmakta oldukları logo tasarımı için yenilik yapılmasını ve kurumsal logo tasarım çalışmasına ihtiyaç duyduklarını bizimle iletişime geçerek bildirdiler. İlk olarak logo tasarım çalışmasının yapılmasını istediler. Ardından logo çalışmasında başarılı sonuçlar elde etmemiz durumunda diğer tasarım ihtiyaçları içinde çalışabileceğimizi belittiler. Çalışma şartları konusunda karşılıklı anlaştıktan sonra logo tasarım çalışmasını hazırlamak için kolları sıvadık.

Logo Tasarım Süreci Nasıl İşledi?

Aldığımız brief doğrultusunda bize söylenen ve üzerinde durulması gereken konu “H” ve “G” harflerinden meydana gelen bir çalışma istedikleriydi. Hazırlamış olduğumuz tüm eskiz çalışmalar bu iki harf kullanılarak hazırlanan çizimler üzerine oldu. Ayrıca isteklerinden bir kaçı da şu şekilde devam ediyordu; Amblem tasarımının kendine özgü bir tipografi üzerine inşa edilmeli ve alışılageldik harf logo tasarımlarından farklı gözükmeli. Tek başına kullanılması durumunda net olarak bu harflerin okunabilir yapıda olması. Renk seçim konusunda ise bizim fikirlerimizi ve yönlendirmemizi istediler. Yaklaşık olarak 7 veya 8 farklı eskiz çalışma hazırladık, bunların arasında başarılı bulduğumuz 3 çalışmayı düzenleyip, derleyerek sunuma hazır hale getirdik. Yapmış olduğumuz sunumun ardından her hangi revize isteği gelmeden çalışmamıza onay aldık.  Marka isminin yer aldığı tipografisi için kullandığımız font Sharp Sans‘ın çok ufak işlemlerle düzenlenmiş halidir.

Tasarımcı kimliğimizi ön planda tutarak söylemem gereken bir şey ise ne istediğini bilen müşteriler ile çalışmak bizi gerçekten mutlu ediyor. Eksik brief, tasarımcı yada ajansın yanlış yönlendirilmesi konusunda ortaya çıkan çalışmaların ve emeğin boşa gittiğine çok kez şahit oldum. Doğru ve başarılı bir çalışma elde etmek için bu konunun çok önemli bir etken olduğuna inanıyorum.

Proje Tarihi 2014
Lokasyon Türkiye / İstanbul
Hizmet Süresi 7 İş Günü
Kullanılan Programlar Adobe Illustrator