Penta Game Logo Tasarım Çalışması
Penta Game Logo Tasarım Çalışması
Penta Game Logo Tasarım
Penta Game Logo Tasarım
Penta Game Logo
Penta Game Logo
Penta Game Logo Görsel Anlam ve İfade
Penta Game Logo Görsel Anlam ve İfade

Penta Game Logo Tasarım Çalışması

Penta Game markası için hazırladığımız logo tasarım çalışması 2018 yılı mart – nisan ayı içerisinde sonlandırdığımız tasarım projelerimizden bir diğeri. Penta Game online oyun sektörü için bir çok oyun içi satın alım yapabilmenizi sağlayacak platformdur. Sitenin genel amacı oyunculara yönelik olup, çalışma mantığı ise neredeyse SteamOrigin gibi sitelerin benzeri diyebiliriz. Penta Game sadece oyun ve oyun içi satışlarla sınırlı kalmayıp sitede oyuncu ekipmanlarına yönelik satışlarında olacağını söyleyebiliriz. Hızla gelişmekte olan oyun sektörü konusunda ülkemizde de büyük atılımlar oluyor. Bu tarz projeleri görmek bizi mutlu ettiği gibi bizimde katkımızın olması gururlandırıyor.

Penta Game Logo Tasarım Hikayesi

Penta Yunanca ve İngilizcede beş anlamına gelen kelime ve ön ek olarak geçmektedir. Firma yetkilileri logo tasarım çalışmasına başlamadan önce bize verdikleri briefde beş rakamı, beşgen üzerinde durmamızı istediler. Bizde bu kurallara uyarak kısa süre içerisine eskiz çizimlere başladık. Çalışmaya eklediğimiz hikaye bölümünde de logo tasarımının hikayesini görsel olarak anlatamaya çalıştık. Logo tasarımı birden fazla anlam barındırıyor.

Bunlardan ilki oluşturmuş olduğumuz yıldız içerisinde yer alan 180 derece çevrilmiş negatif alanda bulunan beşgen. İkincisi ise yıldızda yer alan her bir ucun mouse cursoru olması. Burada verilmek istenilen mesaj ise günümüzde espor takımlarının yapmış oldukları maçlarda beşer kişiden oluşan kadroları göz önünde tutuldu. Genel olarak bakıldığında da ise direk bir yıldızın gözlemlenebilmesi mümkündür. Logo tasarımında kullandığımız ana renk ise kırmızı oldu. Logo tasarımına eşlik edebilecek görsel güçte Penta Game yazı karakteri tasarımının çizimi sonrasında çalışma şu anki halini aldı.

Şu anda kurumsal kimlik tasarım çalışmaları devam ediyor, ilerleyen süreçlerde kurumsal kimlik kategorisi altında bu çalışmalara yer vereceğiz.

Proje Tarihi 2018
Lokasyon Türkiye / İstanbul
Hizmet Süresi 7 İş Günü
Kullanılan Programlar Adobe Illusrator