Ghurme Cafe Logo Tasarım Çalışması
Ghurme Cafe Logo Tasarım Çalışması
Ghurme Cafe Logo Tasarım / Renkli Versiyon
Ghurme Cafe Logo Tasarım / Renkli Versiyon
Ghurme Cafe Logo Tipografi Çalışması
Ghurme Cafe Logo Tipografi Çalışması
Ghurme Cafe Logo Tasarım / Tek Renk Görünüm
Ghurme Cafe Logo Tasarım / Tek Renk Görünüm
Ghurme Cafe Logo Tipografi Çalışması
Ghurme Cafe Logo Tipografi Çalışması

Ghurme Cafe ve Lounge Logo Tasarım Çalışması

Ghurme markası için hazırlamış olduğumuz logo tasarım çalışmasını 2017 yılında nihai görümüne kavuşturduk. Köksallar Gıda markasının alt kuruluşu olan Ghurme cafe, bistro ve lounge hizmet mantığını tek çatı altında ileri düzey kalite anlayışı ile sunmayı hedefliyor. Hazırlamış olduğumuz çalışmalar logo tasarım çalışması ile sınırlı kalmadı. Markanın tüm görsel iletişim çalışmalarını ve kurumsal kimlik tasarım standartlarını belirledik. Logo tasarım çalışması amblem bazlı bir yapıya sahip olup, markayı temsil edebilecek günümüz görsel kalite yönergelerini içerisinde barındırıyor.

Amblem tasarım çalışması 4 farklı katmanın bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz en alt zemin bölümünde kullandığımız kızarmış hamur çizimi. Bir sonraki katman ise amblemi daha başarılı kılacak ve markanın verdiği hizmetleri vurgulayabilmek adına cafe materyalleri çizimi yer alıyor. Bunun üzerine konumlandırdığımız siyah şerit ile birlikte marka ismi için yeterli kontrast elde edebileceğimiz alan elde ettik.

En üst bölümde ise marka ismimizle birlikte info metinleri 30 derece sola yatık şekilde konumlandırdık. Bu işlemlerin ardından logonun sunumda yer aldığı gibi kullanılacak halini elde ettik. Hazırladığımız çalışmada kullanmış olduğumuz renkler sarı ve siyah tonları üzerine olmuştur. Logo tasarım çalışmasının sunumda yer alan versiyonu cmyk çok renkli hali olup çoğunlukla  kullanılacak versiyonudur. Opsiyonel olarak baskı maliyetlerini düşürmek için hazırladığımız tek renk negatif hatların kullanıldığı versiyonu da bulunmaktadır.

Ghurme Cafe Kurumsal Kimlik Tasarımında Neler Yer Aldı?

Logo tasarım çalışması onayı arından kurumsal kimlik tasarım çalışmalarını sonlandırdık. Yapmış olduğumuz araştırmalar ve müşterinin talepleri doğrultusunda hazırladığımız çalışma listesi ise şu şekildedir; Özel bıçak tasarımlı kartvizit, antetli kağıt, diplomat zarf, sunum dosyası. Buraya kadar standart kurumsal kimlik evraklarını yazdık, bundan sonrası markanın sektörden dolayı oluşan ihtiyaçları yer almaktadır. Simit, poğaça, açma, yaş pasta, cheese cake, tatlı ürünleri için ambalaj tasarım çalışmaları.

Küçük, orta ve büyük olmak üzere karton ve plastik poşet tasarım çalışmaları. Çalışanların kullanacağı tshirt, sweatshirt, önlük ve yaka kartı tasarımları.İç mekanda kullanılmak üzere amerikan servis, peçete, ıslak mendil, stick şeker, karton kahve bardağı. Menü tasarımları cafe içi yönlendirme levha tasarımları. Dış mekan için tabela, araç giydirme tasarım çalışmaları hazırladık. İlerleyen süreçte bu çalışmaları kurumsal kimlik kategorisi altında yayınlayacağız. Hazırlamış olduğumuz tüm tasarımları 2f2r creative works adına yaptık.

Proje Tarihi 2017
Lokasyon Türkiye / Konya
Hizmet Süresi 15 İş Günü
Kullanılan Programlar Adobe Illusrator