Konyaspor Web Arayüz Tasarım

Konyaspor kulübü için Kasım 2016 tarihinde hazırlamış olduğumuz web arayüz tasarım çalışmasını portfolyo bölümüne yeni ekleme fırsatı bulduk. Eklememiş olduğumuz bir çok arayüz tasarımı, logo, kurumsal kimlik, katalog çalışmaları da yayınlanmak üzere beklemeye devam ediyor. Yoğunluk nedeni ile sitemizi fazla güncel tutmuyor oluşumuzun farkındayız, umarım bu durumun üstesinden geliriz.

Arayüz tasarımını The Mediatix A.Ş. adına hazırladık, ilk hazırlamış olduğumuz arayüz tasarımı Konyaspor yönetimine yapılacak sunum içerisinde yer alan sadece index draft çalışmasından ibaretti. Sunum sonrası karşılıklı olarak birlikte çalışma kararı alınmasının ardından hazırladığımız index draft çalışmasının devamını getirerek sitenin genel hatlarını şekillendirdik. Amacımız arayüz tasarımına başladığımızda her şeyden önce daha kullanılabilir ve kullanıcı odaklı olup aynı zamanda Konyaspor’u temsil edebilecek bir web sitesi tasarımı elde etmekti. Türkiye genelinde ve dünyada yer alan tüm büyük spor kulüplerinin sitelerini inceledik. Hazırlayacağımız çalışmada fazlası olması ama eksik bir şeyin kalmamasına özen gösterdik. Hazırladığımız arayüz tasarımında yaklaşık olarak 40 adet kadar alt sayfa tasarımı bulunuyor. Bu alt sayfalardan önemli olarak gördüklerimizi buraya ekledik.

Hazırladığımız arayüz tasarımı 12’li grid sistem üzerinde responsive olarak çizilip arka planda WordPress üzerine entegre edildi. Şu anda mevcut halinde bazı görsel hatalar bulunuyor, muhtemelen editör değişikliklerinden kaynaklanan sebeplerdendir diye düşünüyoruz. Konyaspor

Proje Tarihi 2016
Lokasyon Türkiye / Konya
Hizmet Süresi 20 İş Günü
Kullanılan Programlar Adobe Photoshop