Sanat İnşaat Logo Tasarım
Sanat İnşaat Logo Tasarım
Sanat İnşaat Logo Tasarım / Koyu Zemin
Sanat İnşaat Logo Tasarım / Koyu Zemin
Sanat İnşaat Logo Tasarım / Yalın Kullanım
Sanat İnşaat Logo Tasarım / Yalın Kullanım
Sanat İnşaat Logo Tasarım / Yalın Kullanım
Sanat İnşaat Logo Tasarım / Yalın Kullanım
Sanat İnşaat Logo Tasarım / Görsel Anlam ve İfade
Sanat İnşaat Logo Tasarım / Görsel Anlam ve İfade
Sanat İnşaat Logo Tasarım / Kurumsal Renk Ailesi
Sanat İnşaat Logo Tasarım / Kurumsal Renk Ailesi

Sanat İnşaat Logo Tasarım

Sanat İnşaat Logo Tasarım severek ve beğenerek hazırladığımız çalışmalar arasında yer almaktadır. Bu çalışmayı yaklaşık 1 yıl kadar önce hazırladık. İşlerin yoğunluğundan dolayı uzun süredir sitemizde güncelleme ve yeni tasarım ekleme işlemi yapamadık. Bu tarz durumlar artık sitemiz için alışılageldik bir durum oldu. Çünkü yeni markalar için yeni logolar tasarlamaktan başımızı kaldıramaz hale geldik. Bu durumdan biz değil ama google amca uzun vadede rahatsız oluyormuş.

Sanat İnşaat Logo Tasarım Süreci Nasıldı ?

Sanat İnşaat Logo Tasarımı hazırlarken uyulması gereken kurallardan bir tanesi de müşteriden gelen brief oldu ve çalışmamızı bu yönlendirmeler içerisinde hazırlamanız gerekti. Bu tasarımda uyulması gereken brief kurallarından en önemlisi tasarıma görsel olarak etki eden maddeler şunlardır. Logo tasarımın S ve N harflerinden oluşturulmasının istenmesiydi. İlk 2 gün boyunca bu kurallara uyarak eskizler hazırladık, bize verilen harfler üzerinden tipografi çalışmaları yaptık. Görsel olarak ortaya çıkartmak istediğimiz tasarım sadece logotype yada benzeri bir tasarım olmamalıydı aynı zamanda ikonik ve üzerinde logo görünümü de taşıyor olması gerekiyordu.

Hedef S ve N harflerini içerisinde taşıyan, logotype görüntüsüne sahip olmayan Logo Tasarım yapmak. Bu tarz çalışmalar yaparken budur diyebileceğiniz bir an oluyor, o anı yakalayabilmek için sadece kara kalemle bir şeyler çizebilme yeteneğin yeterli olmuyor yada her hangi bir grafik tasarım programını çok iyi derecede kullanabilmeniz de, bunlar sadece zorunlu gereklilikler. İyi bir iş çıkartabilmek içinde aynı zamanda görsel olarak kreatif düşünebilmemiz de gerekiyor ve bana göre asıl önemli olan noktada bu.

Logodaki Ana Fikir ve Renk Seçimi

Logo tasarımında ortaya çıkartmış olduğumuz ana fikir ve görüntü S ve N harflerinin iç içe geçirerek bir bütünlük oluşturulması. Renk konusunda inşaat alanında ve sektörü global olarak temsil eden renkten faydalandık, sarı renginin kırk farklı tonu vardır bunların arasından göze hoş gelebilecek bir seçimle S harfini daha belirgin bir hale getirdik. S ve N harflerindeki renk farklılığı ise ilk olarak harflerin bir birinden ayırt edilmesine yönelik, ikinci amacımız ise yeterli kontrast değerini yakalayıp logoyu daha belirgin bir hale getirebilmek.

Neden sarı rengi demeye fazla gerek yok, sektörü direkt olarak yansıtıyor. Belkide bu durumun asıl sebebi inşaat çalışanlarının takmış oldukları o sevimli sarı baretler genel olarak hep aynı renkte olmasından kaynaklanıyordur Neden Sarı ?  Font seçimi ve gerekli düzenlemelerde uyduğumuz kurallar ise hazırladığımız tasarımdaki radius oranlarıyla eşit oranlara sahip değerlerde olan bir seçim yapmaktı.

Proje Tarihi 2015
Lokasyon USA / Texas / Houston
Hizmet Süresi 7 İş Günü
Kullanılan Programlar Adobe Illustrator