Destek Sepeti Logo Tasarım
Destek Sepeti Logo Tasarım
Destek Sepeti Logo / Eskiz Çalışma
Destek Sepeti Logo / Eskiz Çalışma
Destek Sepeti Logo
Destek Sepeti Logo
Destek Sepeti Logo / Tipografi Çalışması
Destek Sepeti Logo / Tipografi Çalışması

Desteksepeti Logo Tasarım

Bu proje hali hazırda hizmet verdiğimiz bir müşterimize ait olan web girişimdir. Desteksepeti.com 2011 yılında webadam.com’un eski sahibi Batuhan Bulak tarafından hazırlanmıştır. Projenin genel amacı bilgisayar, tablet, telefon, işletim sistemleri üzerindedir. İsminden de anlaşılacağı gibi bahsetmiş olduğumuz kategorilerde uzaktan teknik destek sağlamak amacı üzerine kurulmuştur. Sistemin genel çalışma mantığı ise desteksepeti.com’a 2 adımda üye oluyorsunuz. Hesabınıza yükleyeceğiniz nakit ile sistemde alanında uzman teknik elemanlardan online destek talebi oluşturarak yardım alıyorsunuz.

Desteksepeti.com’u inceleme fırsatım olmadı, Batuhan beyle yapmış olduğumuz telefon görüşmesinde yüzeysel olarak bana yukarıda yer alan çalışma prensiplerini anlattı. Bu proje için sadece kendisine logo tasarım çalışması hazırladık. Proje için gerekli olan logo tasarımında bizden istenilen basit, akılda kalıcı ve desteksepeti.com’un yapmış olduğu işi yansıtabilecek bir tasarımdı. Eski bir müşterimiz olduğundan dolayı standartların dışında çalışma imkanımızda oluyor. Normal şartlarda 3 farklı logo tasarımı hazırlamamız gerekirken bu projede alternatifsiz olarak tek çalışma yaptık. Kendileri bize ve çizgimize güvendiğinden dolayı bu tasarım olur, kullanılabilir dediğimizde kabul görebiliyor.

Marka ve alan adı bize yapmamız gereken şeyi direk anlatabiliyor. Aklımıza ilk gelen fikir ise maskot olarak da kullanılabilecek bir sepet çizmek oldu. Logo tasarım çalışması için gerekli olan eskiz çizimlerde 4 yada 5 adet farklı sepet görselleri hazırladık. İçlerinden en kullanılabilir ve işimize yarayabilecek sepete göz, kaş ve ağız eklemek uzun sürmedi. Bu sayede logo tasarımın genel hatları ortaya çıktı ve içerisine bir kaç materyal daha dahil ettik. Netlik kazandırmış olduğumuz logo eskiz çiziminin vektör çizimini ve renklendirme işlemlerini gerçekleştirdik.

Logonun yanında ona eşlik edebilecek okunaklı ve estetik bir yazı tipi seçimi ile çalışmaya sonlandırdık. Bize düşen kısım bu kadardı, projenin ilerleyen süreçlerde tutup, tutmayacağını göreceğiz. Şahsi fikrim sanki zamanından önce yapılan bir şey gibi, yeterli ilgi ve reklam çalışması ile markalaşmaya müsait yapıda.

Proje Tarihi 2012
Lokasyon Türkiye / İstanbul
Hizmet Süresi 7 İş Günü