Yerinden Web Arayüz Tasarım Çalışması
Yerinden Web Arayüz Tasarım Çalışması

Yerinden Gıda Web Arayüz Tasarım Çalışma Süreci

Yerinden markası için hazırlamış olduğumuz web arayüz tasarım çalışması. 2020 Yılı içerisinde Kütahya’da paketlenmiş gıda ve bakliyat üretimi yapmakta olan Yerinden markası için hazırladığımız web arayüz tasarım çalışması. Hazırladığımız web arayüz tasarım çalışması toplamda 15+ sayfayı kapsayacak şekilde tasarladık. Oluşturduğumuz arayüz tasarımı profesyonel görünüm sergileyebilecek yapıda ve benzersiz tasarım hatlarına sahip. Web tasarım çalışmasında önemle üzerinde durduğumuz bir diğer konu ise, ortaya çıkartmış olduğumuz tasarımın kullanılabilirlik tarafında da deneyim sağladık.

Web projesinin ana yapısı ve sayfa hiyerarşisi şu şekilde oluşmaktadır. Kullanıcıları karşılayan amacına uygun olarak tasarlanmış ana sayfa tasarımı. Ana sayfa içerisinde yer alan başlıca elementler ise header, slider alanı, ürün listeleme, yerinden yemek tarifleri, öne çıkartılmış blog gönderileri, sağlıklı beslenme ipuçlarına yer verdiğimiz alanlardan oluşmaktadır. Bunu takip eden bir diğer sayfa ise kurumsal başlığı altında yer alan hakkımızda, kilometre taşları, markanın vizyon ve misyon bilgilerinin yer aldığı sayfalar, dönüm noktaları, foto galeri, video galeri, haberler ve duyurular alanları yer almaktadır.

Ürünler bölümü 2 aşamasadan oluşmatadır bu sayfalar, ürün kategorilerinin ve öne çıkartılmış ürünlerin listelendiği kategori gösterim alanı ve ürünlerin detaylı resim, video, teknik besin değerlerinin yer aldığı ürün detay sayfası bulunmaktadır. Oluşturduğmuz arayüz tasarımını boostrap gridin varsayılan genişlik ölçü değerleri üzerine inşa edildi. Ek olarak mobil görünüm için yapmış olduğumuz bazı düzenlemlerde oldu. Bu projedeki amacımız markanın uzun yıllar boyunca kullanabileceği başarılı ve profesyonel tasarlanmış bir web arayüzünün olmasını sağlamaktı, diğer işlerimizde de olduğu gibi. Finalde proje tasarımını 14 iş günü içerisinde tamamladık. Arayüz tasarımını Adobe XD ve Photoshop grafik tasarım programlarının yardımıyla oluşturduk. 

Proje Tarihi 2021
Proje Ekip Abdullah Kılınç
Fatih Kabakçı
Ali Uysal
Hizmet Süresi / Süreç 21 İş Günü / Remote
Lokasyon Türkiye / Kütahya
Ajans Chark Media
Kullanılan Programlar Adobe XD / Photoshop