Chambers Of The Boheme Hotel ve Hostel Logo Tasarım
Chambers Of The Boheme Hotel ve Hostel Logo Tasarım
Chambers Of The Boheme Hotel ve Hostel Logo / Beyaz Versiyon
Chambers Of The Boheme Hotel ve Hostel Logo / Beyaz Versiyon
Chambers Of The Boheme Logo
Chambers Of The Boheme Logo

Chambers of the Boheme Hotel Logo Tasarım Çalışması

Chambers of the Boheme Hotel logo tasarım çalışmasını ve sürecin nasıl işlediğini anlatalım istedik. Chambers of the Boheme İstanbul’un gözde mahallerinden İstiklal caddesinde yer almaktadır. Chambers of the Boheme hostel mantığı ile hizmet vermektedir ve yaklaşık olarak 100 artı kişi sayısına konaklama imkanı sunmaktadır. Hostelın ne olduğunu ve tam olarak nasıl çalıştığını bu firma ile çalışmamda öğrendim. Bir odayı birden fazla kişiye kiralayarak ucuz ve ekonomik konaklama imkanı sunuyorlar.

Oda sayı kapasiteleri ise 2+ 4+ 6+ 8+ 10+ şeklinde bulunuyor. Hedef müşteri kitlesi ağırlıklı olarak yurt dışına hitap etmektedir. Booking.com ve benzeri siteler üzerinden online rezervasyon yapılabiliyor. Ayrıca burayı erasmus fırsatlarından faydalanan öğrenciler ve yurt dışından gezi, etkinlik için gelen öğrencilerde yoğun olarak kullanıyor. Çok büyük ve kompleks otellere nazaran daha butik samimi bir yapısı var. Ortamın atmosferi de aksine dikey anlamda enerjik ve kültürel karmaşaya ev sahipliği yapıyor. Buraya kadar anlatmış olduklarım benim bu markayı yakından gözlemlemem ve incelemelerimin bir kısmıdır.

Hotel Logo Tasarım Çalışması ve Süreci Nasıl İşledi

Yaptığımız işlere tarih not düşmeyi ve bu şekilde açıklamalar eklemeyi seviyorum, çünkü zaman gerçekten hızlı ilerliyor geride okunacak bir şeyler bırakmakta fayda var. Bu çalışmayı 2012 yılının ocak ayında yapıp sonlandırmış bulunmaktayım. Şirket sahibi ve yöneticisi benim çok yakın bir arkadaşım. Mevcut markaları üzerinde bir yenilik yapmayı istediklerini dile getirdi. Bu değişiklik sadece görsel bazda olacaktı, benden istenilen çalışmalar ise web sitesi ve logo tasarım çalışmasıydı. Yapmış olduğumuz işe ve görsel deneyimimize oldukça güveniyorlardı bu sebeple top bizdeydi. Ortaya çıkartmak istediğim logo tasarımı markayı temsil edebilme gücüne sahip olmalı ve göze hoş gelmeliydi.

İşe ilk olarak okunaklı ve anlaşılır bir font seçiminden başladık. Hotel ve hostel mimari kavramını göz önünde tutarak “Serif” tabanlı ben buradayım diyebilecek bir seçim yaptık. Markanın yıllarıdır kullanmakta olduğu slogan “The Pearl of İstanbul” İstanbul’un incisi sloganını yer alan inciye çalışmamızda yer vermek istedik. Seçmiş olduğumuz renkler ise siyah ve altın tonlarını yansıtabilecek sarı ve kahverengi karışımı oldu. Ayrıca logo tasarımı içerisinde Selçuklu motiflerine de yer verdik. Hazırladığımız logo tasarımın 2 farklı kullanım şekli bulunmakta ilki siyah zemin diğeri ise beyaz zeminli. Bu sayede çoklu kullanım durumlarında logo tasarımın görsel formu bozulmamış olacak.

Proje Tarihi 2013
Loaksyon Türkiye / İstanbul
Hizmet Süresi 7 İş Günü
Kullanılan Programlar Adobe Illustrator