Natoliva Doğal Bitkisel Ürünler Logo Tasarım Çalışması

Natolive Doğal Bitkisel Ürünler Logo Tasarım / Tipografi Çalışması
Natolive Doğal Bitkisel Ürünler Logo Tasarım / Tipografi Çalışması
Natolive Doğal Bitkisel Ürünler Logo Tasarım / Lines
Natolive Doğal Bitkisel Ürünler Logo Tasarım / Lines
Natoliva Doğal Bitkisel Ürünler / Ambalaj Tasarımları
Natoliva Doğal Bitkisel Ürünler / Ambalaj Tasarımları

Natoliva Doğal Bitkisel Ürünler Logo Tasarım Çalışması

Natoliva markası doğal bitkisel ürünlerin üretimi, dağıtımı ve satışı üzerine hizmet veren bir kuruluştur. Natoliva’nın üretmekte olduğu ürünler insan metabolizması direncini arttıran ve bağışıklılık sistemini kuvvetlendiren ürünlerden oluşmaktadır. Bunların başında bal ve türevi ürünler gelmektedir. Pazara girdikleri ürün yelpazesi üzerinde propolis, keçi boynuzu pekmezi ve bitkisel çaylar yer almaktadır.

Natoliva Doğal Bitkisel Ürünler için hazırladığımız logo tasarım çalışmasını 2017 yılı içerisinde sonlandırdık. Marka faaliyetlerine şu anda Azerbeycan’da devam etmektedir. Türkiye pazarında olan hedeflerine ve yatırımlarına 2019 yılı içerisinde başlayacaklar. 1 yıllık süreç içerisinde marka için gerekli olan sağlık bakanlığı ve tarım bakanlığı yeterliliklerini aldıktan sonra başlayacaklar.

Natoliva için hazırladığımız logo tasarımı amblem bazlı olarak çizilmiştir. Logo 4 farklı elementten meydana gelmektedir. Bunların ilki kalkan görünümde yer alan ve amblemi oluşturmamızı sağlayan arka plan çizimi. Logo tasarımında kullandığımız bu görsel ile Natoliva markasının satışını gerçekleştirdiği metabolizma kuvvetlendirici ve direnç arttırıcı ürünleri göz önünde tuttuk. Bunun üzerine konumlandırdığımız marka ismimiz ve simetrik hatlara sahip yapraklardan oluşan manzara şekli yer almaktadır. Bu şekil katmanı Natoliva markasının üretmekte olduğu bitkisel çayları temsil etmekte olup manzara görseli ve renk seçimi ile doğallığa vurgu yapmaktadır. Üst bölümde ise Natoliva markası için hazırladığımız tipografi tasarımı yer almaktadır. Logo tasarım çalışmasında kullandığımız renkler ise sırası ile sarı > yeşil > kahverengidir.

Marka için gerekli olan ambalaj tasarım çalışmalarını da hazırlıyoruz. İlk etapta propolis ürünü için farklı ebatlara sahip kutu ve şişe tasarım çalışmalarını hazırladık. İlerleyen süreçte tamamladığımız ambalaj tasarımlarını da alakalı kategori altında yayınlayacağız. Markalarımızla birlikte büyümeye devam ediyoruz ve bununla gururlanıyoruz. Sorun sadece başarılı bir logo tasarımı çizmek değil, ona sahip olmakta değil. İnsanların dikkatini çekebilecek güçte, rafta yer alan ürüne merak uyandıracak şekilde çalışmalar yapabilmek. Bu nedenle tasarımcı olunmaz, doğulur.

Proje Tarihi 2017
Lokasyon Türkiye / İstanbul
Hizmet Süresi 15 İş Günü
Kullanılan Programlar Adobe Photoshop / Illusrator