Pastane ve Fırın Logo Tasarım
Pastane ve Fırın Logo Tasarım
Pastane ve Fırın Karton Ambalaj Tasarımı
Pastane ve Fırın Karton Ambalaj Tasarımı
Pastane ve Fırın Logo Tasarım / Koyu Zemin
Pastane ve Fırın Logo Tasarım / Koyu Zemin
Pastane ve Fırın Çanta Tasarımı
Pastane ve Fırın Çanta Tasarımı

Pastahane ve Fırın Logo Tasarımı Çalışması

Pastahane ve fırın logo tasarımı çalışmasını daha önce logo koleksiyonu adlı paylaşımımız da yer vermiştik. Burada ise hazırladığımız tasarımlar hakkında detaylı bilgiye ve tasarım sürecini konu alacağız. Günümüzde farklılaşma çabası hem markalar hemde insanların önem verdiği bir durumdur. Markalar bu durumu sosyal sorumluluk projeleri, farklı ürün tasarımları, sosyal deney ve anketler gibi çalışmalarla gündeme getirmekte. İnsanlar ise moda, trend, hobi gibi yaşam standartları ile bu durumu belirlemekte. Yani farklılaşmak hayatımızın içinde olan tüm anlamlı ve anlamsız olarak nitelendirebilecek durumlardır diyebiliriz. Markalar için bu durum çok daha önemli ve yatırım yapılması gereken bir konudur.

Küçük yada büyük bir şirket olmasının aslında bir önemi yok gibi, bulundukları sektörde onları farklı gösterebilecek tüm fikir ve projelere yatırım yapabiliyorlar. Bunların en basiti ve gereklisi olarak görünen ilk şey ise marka kimliğini oluşturmada kullanılan logo tasarımı diyebiliriz. Bu çalışmayı pastahane, fırın ve unlu mamulleri sektöründe hizmet veren bir markaya hazırladık. Hazırladığımız çalışma mevcut logo tasarımı üzerinde yenileme çalışması yapılarak bu halini kazandı. Logo tasarımındaki amacımız daha modern, estetik ve şirketin markalaşma sürecine pozitif etki sağlayabilecek bir görünüme sahip olmasıydı.

Logo Tasarım ve İçeriği

Elde etmek istediğimiz logonun kendi içerisinde bir hikayesi olması gerekiyordu. Bizim hikayemiz ise logo tasarımında oluşturduğumuz görüntüde unun üretildiği tüm aşamalara yer vermekti. Bunlar buğday, tarla ve değirmen görsellerinin toplu olarak kullanılması ile oluşturuldu. Logo tasarımında kullandığımız genel renkler ise sarı ve koyu gri rengi oldu. Firmanın diğer pastahane ve fırın şubelerinde kullanılmak üzere kraft çanta ve paket tasarımlarını da hazırladık. Hazırladığımız paket tasarımlarında kraft kağıt kullanmamızın iki nedeni bulunuyordu. Bunlardan ilki sağlıklı olması ikincisi ise oluşturduğumuz kurumsal renklerin bu kağıt seçiminde daha güzel gözükmesinden kaynaklanıyordu.

Bu tarz ambalaj ve taşıma amacı ile kullanılan çanta, kutu gibi ürünler mevcut müşteriler ve potansiyel müşteriler üzerinde kalite anlayışını tetikleyebilecek fırsat oluşturmasına imkan kılıyor.  Eğer bir işi iyi yapıyorsanız mutlaka adınızdan söz ettirirsiniz, bu sayede marka bilinirliği küçük oranlarda da olsa artar. Yapmış olduğunuz kaliteli işi zamanın getirmiş olduğu kurumsallaşma adımlarını takip ederek gerçekleştirirseniz bu süreç daha hızlı ilerler.

Proje Tarihi 2014
Lokasyon Türkiye / Konya
Hizmet re- design
Hizmet Süresi 5 İş Günü