Ajia Logo Tasarım
Ajia Logo Tasarım
Ajia Logo / Yalın Kullanım
Ajia Logo / Yalın Kullanım
Ajia Logo / Kurumsal Yazı Karakteri
Ajia Logo / Kurumsal Yazı Karakteri
Ajia Logo Tasarım / Koyu Zemin
Ajia Logo Tasarım / Koyu Zemin
Ajia Logo / Lines
Ajia Logo / Lines
Ajia Logo / Kurumsal Renk Ailesi
Ajia Logo / Kurumsal Renk Ailesi

Logo Tasarımı Hakında

Ajia.com.tr için hazırlamış olduğum logo tasarım çalışması, Ajia.com.tr 2013 yılında açılacak olan bir e ticaret sitesidir, site tamamen bayanlara yönelik ürünler satmayı hedeflemektedir. Dört farklı dilde  world wide free delivery desteği ile dünyanın her ucuna ücretsiz kargo göndererek ziyaretçilerine ileri düzey teslimat çözümleri de sunmaktadır.

Logodaki kurgu kumaş parçalarının bütünlüğünden oluşmaktadır, farklı renklerle oluşturmuş olduğum görüntü sitenin bir çok alanda ürün tedarik işlemini simgelemektedir. Ajia markası için hazırlamış olduğumuz bu logo tasarımı alanında başarılı ve profesyonel olarak gösterilebilecek çalışmalar arasında baş sırada yer almaktadır.

Tasarım Süreci

Logo ve amblem tasarımındaki kurgu kısmını yukarıda detaylı olarak anlattık. Başarılı logo tasarımı hazırlayabilmek için uyulması gereken kurallar dizisinin tamamını içerisinde barındıran bu çalışma ile markalaşma sürecinde istediğimizi elde edebildik. Tasarımda kullandığımız renkler birden fazla olup logo ve amblemin renkli gözükmesini sağlayacak sekiz farklı renk tonu kullanılmıştır. Amblem tasarımında renk geçişini sağlayabilmek için hazırladığımız çizimler üzerinde renk geçişleri de yapılmıştır.

Bu sayede oluşan ışık kırılmaları ve oluşturulan gölgelerle tasarım üzerinde daha fazla derinlik ve boyut kazandırıldı. Ajia markasının isim anlamı Asya anlamına gelmektedir. Şirketin kurulma hedefleri arasında yer alan hikaye ise asya kıtasının tamamına satış yapma fikride yer almaktadır. Logo tasarım çalışmasını hazırladığımızda dört farklı çalışma ile marka sahiplerine sunum yaptık. Yapmış olduğumuz sunumda yer alan çalışmaların tamamı beğenildi ve tam not aldı.

Tasarımlar arasında seçilen bu çalışma ise, hikayesi ve kurgusundan dolayı diğer çalışmalara nazaran daha güçlü duruyordu. Sunum öncesi tahminlerimiz arasında bizde bu tasarımın seçilme ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorduk , aynen de öyle oldu. Ajia markası için amblem çalışmasının ardından kurumsal kimlik tasarımı ve e ticaret arayüz tasarım çalışması hizmeti de hazırladık. Bu çalışmalara da diğer kategorilerden ulaşabilirsiniz.

Proje Tarihi 2012
Lokasyon Türkiye / İstanbul
Hizmet Süresi 7 İş Günü
Kullanılan Programlar Adobe Illustrator