Elektrik Mühenisliği Logo Tasarım
Elektrik Mühenisliği Logo Tasarım
Elektrik Mühenisliği Logo Tasarım / Koyu Zemin
Elektrik Mühenisliği Logo Tasarım / Koyu Zemin
Elektrik Mühenisliği Logo / Yalın Görünüm
Elektrik Mühenisliği Logo / Yalın Görünüm
Elektrik Mühenisliği Logo / Flat Versiyon
Elektrik Mühenisliği Logo / Flat Versiyon
Elektrik Mühenisliği Logo / Kurumsal Renk Ailesi
Elektrik Mühenisliği Logo / Kurumsal Renk Ailesi
Elektrik Mühenisliği Logo / Flat Versiyon
Elektrik Mühenisliği Logo / Flat Versiyon

Elektrik Mühendisliği Logo Tasarım

Elektrik Mühendisliği logo tasarım hazırlarken neler yaptık bu çalışmayı kime ve nasıl hazırladık? Oğuz Özsoy Mühendislik firması Konya’da kurulmuş ve tüm Türkiye’ye elektrik mühendisliği alanında hizmet veren bir şirkettir. Markalaşma sürecine 2015 yılında başlamış olan firma bizden görsel anlamda profesyonel tasarım desteği almaktadır. Hazırlamış olduğumuz çalışmalarla Oğuz Özsoy markasına görsel kimlik kazandırmayı hedefledik.

Elektrik Mühendislik Logo Tasarımını Nasıl Hazırladık?

Mühendislik Logo Tasarımı alanında araştırma yapmak işimizin ilk parçasıydı. Elektrik Mühendisliği alanında yapmış olduğumuz kurum ve marka araştırmalarını sadece lokal ve yerel olarak değil global olarak gerçekleştirdik. Bu sayede hedeflediğimiz rakip analizini ve sektörün devlerini hakkında detaylı bilgi edinmiş olduk. Kullanmış oldukları marka isimleri ve kimlikleri hakkında detaylı bilgi arşivi oluşturduk. Bu araştırmanın bize sağlamış olduğu faydalar ise şunlardır. Oluşturduğumuz markaya yönelik logo tasarımının vereceği mesaj ve kurumsallaşma sürecine etki edecek faktörlere pozitif etki sağlaması. Doğru, sektörel ve kültürel etkilere sahip renklerin belirlenmesi. Farklılık sağlayabilecek ve görsel olarak rakip markalardan ayrışabilen bir logo tasarımı elde edebilmek hedefimizdi. İnceleme yapmış olduğumuz bir site ise Logaster  oldu.

Elektrik Mühendisliği Logosu ve Mesaj

Logo tasarımına en büyük etkiyi içerisinde sakladığı mesaj vermektedir.Bu durum başarılı logo tasarlayabilmek için vazgeçilmez altın kuralları arasında yer almaktadır. Markanın faaliyet gösterdiği alan elektrik olduğundan dolayı logo tasarımında kullanabileceğimiz done ve hikaye oldukça fazlaydı, bu açıdan bu tasarımda kendimizi şanslı hissettik. Yaklaşık olarak 3 veya 4 gün boyunca elektrik mühendisliği logo tasarımı eskiz çalışmaları ile uğraştık. Her zaman ana fikrimiz basit, sade, anlaşılır ve görsel olarak zengin bir görünüme sahip logo tasarımları hazırlamaktı. Logo Tasarımı hazırlarken sürekli olarak fikirler havada uçuşur, sesli veya sessiz buna hep tanık olmuşuzdur.

Logo Tasarımındaki ana fikir elektriği temsil eden artı ve eksi kutuplarının sürekliliği yönünde oldu. Fikir gayet güzel ve başarılı ve logoya bu anlamı yüklemeye değer olarak gördük. Oluşturduğumuz yuvarlak hatların üzerinde sürekliliği temsil edebilecek bir çizim hazırladık. Artı ve Eksi kutupları temsilende bunlar için uygun yer seçimlerini gerçekleştirdik. Renk seçiminde logonun uzun ömürlü olarak kullanabilmesi içinde araştırma yaptık. Dünya günümüzde elektrik ve enerji sektöründe hızla geri dönüşüm kaynaklarını kullanmaya yönelik bir ivme kazanmış durumda. Geri dönüşümü simgeleyen yeşil rengi logonun ana renklerinden birini oluşturuyordu. Diğer rengimiz ise enerji ve güveni temsil etmesi gerekiyordu, bundan dolayıda mavinin en güzel tonlarından birini hakim kıldık.

Yeni eklemiş olduğumuz Elektrik ve Enerji Logo Tasarım adlı çalışmamızı incelediniz mi?

Proje Tarihi 2014
Lokasyon Türkiye / Konya
Hizmet Süresi 7 iş Günü
Kullanılan Programlar Adobe Illustrator