Hidrojen Bilişim Logo Tasarım Çalışması
Hidrojen Bilişim Logo Tasarım Çalışması
Hidrojen Bilişim Logo Tasarım
Hidrojen Bilişim Logo Tasarım
Hidrojen Bilişim Logo Tasarım / Koyu Zemin
Hidrojen Bilişim Logo Tasarım / Koyu ZeminHidrojen Bilişim Logo Tasarım

Hidrojen Bilişim Hizmetleri Logo Tasarım Çalışması

Hidrojen Bilişim Hizmetleri için hazırlamış olduğumuz logo tasarım çalışması ve detayları. Hidrojen Bilişim markası adından da anlaşılabileceği gibi bilişim, teknoloji gibi konularda hizmet veren bir firmadır. Markanın faaliyet gösterdiği asıl alan ise network, bilgisayar, sunucu güvenlikleri üzerinedir. Hizmet verdiği firmalar ise büyük yerel ve ulusal markalardan oluşmaktadır. 2012 Yılında marka sahipleri logo tasarımlarında yapacakları değişiklikler için bizimle çalışmak istediler. Şirket yetkililerinden aldığımız brief doğrultusunda tamamen özgür olmanın vermiş olduğu rahatlık ile bir haftalık süreçte çalışmaları hazırladık. Tasarımdaki genel kurgu marka isminden yola çıkılarak hazırlanmıştır.

Hidrojenle alakalı yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda atomun genel yapısını anlatan görselleri inceledik. Hidrojen atomu bir elektron ve çekirdekte bulunan protondan oluşmaktadır. Çekirdek etrafında dönen elektronun yuvarlak bir dönüş yaptığını söyleyebiliriz. Hidrojen Atomu Genel Yapısı Buradan İnceleyebilirsiniz. Elektronun gerçekleştirmiş olduğu bu dönüşü “O” harfinde kullanmak için değerlendirdik. Dönüşün gerçekleştiği tüm alanı ise Hidrojen Bilişim markasının kurumsal renkleri ile tamamen doldurduk. Bu şekilde kullanmamızın sebebi logonun yazı içerisinde gerekli dikkati çekebilmesini istememizden kaynaklanıyordu.

Toplamda 3 farklı çalışma ile 1 hafta içerisinde şirket yöneticilerine logo tasarım sunum işlemini gerçekleştirdik. Hazırlamış olduğumuz bu logonun kurgusu ve hikayesi oldukça beğeni aldı ve hiç bir revize işlemi yapılmadan kullanılmak üzere seçildi. Bu durumun hızlı ve sorunsuz ilerlemesi bizi de oldukça mutlu etti. Logo tasarım çalışmasının ardından marka için gerekli olabilecek kurumsal kimlik tasarım çalışmalarını hazırladık. Bu çalışmaları da müsait bir zamanda sitemizde yayınlayacağız. Bunların haricinde Hidrojen Bilişim için hazırlamış olduğumuzweb arayüz tasarımını da inceleyebilirsiniz.

Proje Tarihi 2013
Lokasyon Türkiye / İstanbul
Lokasyon İstanbul
Hizmet Süresi 7 İş Günü