Harvest Natural Market Web UI Tasarım
Harvest Natural Market Web UI Tasarım

Harvest Natural Market Web Arayüz Tasarım Çalışması

Harvest Natural Market Amerika’nın Texas eyaletinin Houston şehrinde hizmet vermekte olan süper market zincirleri olan bir kuruluştur.
Harvest Natural Market rakiplerine nazaran iç mekan tasarımı, sunum ve konsepti ile ayırt edilebilecek farklılık sağlayabiliyor. Marketin iç mekan ve reyon tasarımları da oldukça başarılı diyebiliriz. Harvest Natural Market için 2016 yılının başlarında hazırlamış olduğum arayüz tasarım çalışmasını portfolyo bölümüne yeni ekleme fırsatımız oldu. Çalışma süreci ve detaylar aşağıdaki gibi şekillendi.

Hazırlamış olduğumuz web arayüz tasarım çalışması için 1 adet ana sayfa ve bu ana sayfa altında yer alan 65 farklı alt sayfa bulunmaktadır. Arayüz tasarımını boostrap 12’li grid sistem üzerinde hazırladık. Alt yapı cms sistemi için  WordPress kullandık. Site üzerinde Woocommerce eklentileri ile çalışan e ticaret bölümü de yer alıyor. Web arayüz tasarımı aynı zamanda mobil uyumlu olup kullanılabilirlik seviyesini üst düzeyde tuttuk. Ana sayfanın üst bölümde yer alan banner – slider bölümü  “slider revolution” eklentisi ile çalışmaktadır. Header bölümünde yer alan iki farklı navigasyon bölümü ise market içerisinde bulunan departman sayfalarına yönlendirme işlemini gerçekleştiriyor. 30 farklı departman hakkında detaylı olarak bilgi almanızı sağlayacak ve bu sayfalar üzerinden alışveriş yapmanıza olanak sağlayan bir yapı bulunuyor. Daha önce yayınlamış olduğumuz departmanlara yönelik afiş tasarımları  görsellerini alt sayfa  tasarımlarında da kullandık.

İçerik olarak aynı ama tasarım olarak farklılıklar bulunan mobil uygulama tasarımını ilerleyen süreçte uygulama arayüz tasarım kategorisinde yayınlayacağız.

Proje Tarihi 2015
Lokasyon USA / Texas / Houston
Kullanılan Programlar Adobe Photohop
Toplam Alt Sayfa 45
Hizmet Süresi 30 İş Günü