Farmsan Et ve Süt Ürünleri Logo Tasarım Çalışması
Farmsan Et ve Süt Ürünleri Logo Tasarım Çalışması
Farmsan Et ve Süt Ürünleri Logo Tasarım
Farmsan Et ve Süt Ürünleri Logo Tasarım
Farmsan Et ve Süt Ürünleri Logo / Kurumsal Renk Ailesi
Farmsan Et ve Süt Ürünleri Logo / Kurumsal Renk Ailesi
Farmsan Et ve Süt Ürünleri Logo / Koyu Zemin
Farmsan Et ve Süt Ürünleri Logo / Koyu Zemin
Farmsan Et ve Süt Ürünleri Logo / Lines
Farmsan Et ve Süt Ürünleri Logo / Lines

Farmsan Et ve Süt Ürünleri Logo Tasarım

Farmsan Et ve Süt Ürünleri markası için hazırlamış olduğumuz logo tasarım çalışması. 2011 Yılında firma sahibi Burak bey ile sitemizi keşfetmesi sonucu tanıştık. Hali hazırda mevcut markası için kurumsallaşma planları içerisinde olan Burak bey bizimle bu konuda kendi fikirlerini ve yapmak istediklerini paylaştı. Yoğun geçen telefon ve mail trafiği ardından yapacağımız ilk işin markanın ihtiyacı olan logo tasarım çalışması olduğuna karar kıldık. Bu kararın ardından 1 haftalık deadline süreci içerisinde logo tasarım çalışmasını hazırladık. Bir haftalık sürecin ilk 3 – 4 günü her logo tasarım çalışmasında yaptığımız gibi araştırma, fikir, ve eskiz çizim süreçleri ile doldurduk. Ortaya atmış olduğumuz fikirlerin resmedilmesi ve oluşturduğumuz çalışmalar işin en eğlenceli sürecini kapsıyor.

Farmsan markasının faaliyet gösterdiği hizmet ve ürünleri ise şu şekilde bir araya getirebiliriz. Küçük ve büyükbaş hayvancılık, et ürünleri ve et entegre tesisi, süt ürünleri ve sütten mamul edilebilen tüm gıdalar. Markanın satış felsefesi ve vermek istediği mesaj ise bu faaliyetlerin tamamının organik olarak üretilmesi üzerine kurulu.

Logo Tasarım Süreci

Yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda bu sektörde global ve yerel anlamda faaliyet göstermekte olan bir çok büyük şirketin logo tasarım çalışmasının type bazlı ve yazıya odaklı olduğu konusu altını çizdiğimiz bir dipnot haline dönüştü. Hazırladığımız çalışmalarda ve sunumda böyle bir çalışmayı detaylı olarak anlatmaktan kaçınmadık. Bir haftalık süre içerisinde marka için toplamda 3 farklı logo tasarım çalışması hazırladık. Bunlar görsel içerik olarak şu şekilde sıralanıyordu. İlk çalışma marka için hazırlamış olduğumuz bir maskot. İkinci çalışma ise tarım ve hayvancılığı temsil edebilecek görsel güçte bir logo. Üçüncü logo tasarım çalışması ise direk marka isminin yer aldığı ve ona özgü yazı tipi ve markayı temsil edebilecek bir figürdü. Hazırladığımız tüm amblem tasarım çalışmalarında yeşil renk ve tonları ön planda ana renk olarak seçtik. Farmsan için hazırladığımız logo çalışmasının ardından marka için gerekli olan kurumsal kimlik tasarımını ve ürün kutu tasarımlarını hazırladık. Bu çalışmaları da kısa süre içerisinde ilgili kategoriler altına ekleyerek yayınlayacağız.

Tarım sektöründe faaliyet gösteren MKA Tarım logo tasarım çalışmasını inceleyin.