A Grup Grup Şirketleri Logo Tasarım / 3 Boyutlu Görünüm
A Grup Grup Şirketleri Logo Tasarım / 3 Boyutlu Görünüm
A Grup Grup Şirketleri Logo Tasarım
A Grup Grup Şirketleri Logo Tasarım
A Grup Grup Şirketleri Logo / Lines
A Grup Grup Şirketleri Logo / Lines
A Grup Grup Şirketleri Logo / Yalın Görünüm
A Grup Grup Şirketleri Logo / Yalın Görünüm
A Grup Grup Şirketleri Logo / Tipografi
A Grup Grup Şirketleri Logo / Tipografi

İstanbul’da hizmet vermekte olan A Group markası için hazırladığımız profesyonel ve amacına yönelik kullanımında başarı sağlayan logo tasarım çalılmamız. A Group markasının ihtiyacı olan kurumsal logo tasarım çalışması için 7 iş günü kapsayan süre içerisinde 3 farklı logo tsarım çalışması hazırladık. Aldığımız brief doğrultuusnda marka bizden şirketi temsil etmesi için “A” harfinden oluşan tasarım çalışması ve sunumu yapmamızı istedi. Görsel standartları ve formu bellirli olan “A” harfi üzerinde 10’dan fazla eskiz tasarım hazırladık. Hazırladığımzı tasarımlar arasında tasarım ekibi olarak sunum aşamasına kalacak 3 logoyu kendi aramızda seçtik.

Eskiz çalışmaları kısa süre içerisinde dijital çizim haline dönüştürürek simetri, genel görsel form üzerine göze hoş gelecek dokunuşlar sağladık. Elde ettiğimiz ham tasarım çizimlerini markanın bize vermiş olduğu ve uygulanmasını istedikleri kurumsal renk değerleri ile burada yayınladığımız görünümüne kavuşturduk. Logo tasarımına eşlik edecek tipografi seçimi esnek, kullanılabilir ve okunabilir bir seçimden yöne oldu. Logo tasarımı renkli ve siyah beyaz kullanımda görsel formunda bozulmalar meydana gelmeeycek şekilde oluşturuldu ve uygulama konusunda da şirketin kolaylıkla kullanabileceği yapıdaydı.

Sunum aşamaısnda seçilen logo tasarımının onay alması ardından standart olarak teslim ettiğimi formatlar; .AI – .PDF – .EPS – .PNG – .JPG formatlını içerisinde barındıran teslim kiti oluşturup teslim ettik. Logo tasarımın tescil sürecinde firma için gerekli olan dökümanlar konusunda da yardımcı olarak Türk Patent’e başvurusu yapılmak üzere gönderdik.

Proje Tarihi 2010
Lokasyon Türkiye / İstanbul
Hizmet Süres 7 İş Günü
Kullanılan Programlar Adobe Illustrator