Eagle Eyes Logo Tasarım Çalışması
Eagle Eyes Logo Tasarım Çalışması
Eagle Eyes Logo Tasarım
Eagle Eyes Logo Tasarım
Eagle Eyes Logo / Yalın Kullanım
Eagle Eyes Logo / Yalın Kullanım
Eagle Eyes Logo / Tipografi
Eagle Eyes Logo / Tipografi
Eagle Eyes Logo Tasarım / Koyu Zemin, Tek Renk
Eagle Eyes Logo Tasarım / Koyu Zemin, Tek Renk
Eagle Eyes Logo / Lines
Eagle Eyes Logo Tasarım / Lines
Eagle Eyes Logo / Kurumsal Renk Ailesi
Eagle Eyes Logo / Kurumsal Renk Ailesi

Eagle Eyes Logo ve Kurumsal Kimlik Tasarım Çalışması

Eagle Eyes Logo Tasarım

Eagle Eyes Logo ve Kurumsal Kimlik Tasarım sürecinde neler yaptık? marka için neler hazırladık detaylı olarak bu alanda yer verdik. Eagle Eyes markası için daha önce yayınladığım çalışmada, marka için hazırladığımız e ticaret arayüz tasarımı sürecini anlattık. E Ticaret arayüz tasarımından önce marka için logo tasarımı hazırlamamız gerekiyordu. Şirket sahiplerinin bize iletmiş olduğu brief doğrultusunda Logo Tasarım çalışmalarımıza başladık. İncelediğimiz brief ve yapmış olduğumuz bir günlük araştırma sonucunda eskiz çizimlere başladık.

İki günlük eskiz çizim çalışması ardından hazırladığımız logo ve amblem tasarımlarının genel hatlarını ve formlarını oluşturabildik. Firmaya yapmış olduğumuz logo tasarım sunumu ardından üç numaralı logo tasarımının seçilmesi ve kullanılması konusunda karar kılındı. Diğer iki amblem tasarımında yer alan genel görsellik marka isminde geçen kartal kelimesi üzerine yoğunlaşarak hazırladığımız çizimleri içeriyordu. Amblem tasarımı net ve sade bir yapıya sahip, iki farklı simetrik kanat çizimin yan yana kullanılmasından meydana getirdik.

Logo tasarımının altında yer verdiğimiz marka ismini içeren type tasarımı üzerinde sıfırdan bir çizim yapmadık. Arşivimizde yer alan lisanslı fontlar üzerinde okunabilirliği ve karmaşık olmayan bir seçim ile sonlandırdık. Marka ismini tamamen küçük yazarak logonun daha ön planda olmasını sağlamayı hedefledik. Bu sayede marka ismi hem daha kibar duruyor hemde amblem tasarımı daha fazla ön plana çıkıyordu. Logo tasarımında kullandığımız renkler yalın net ve iki farklı seçimle kullanılabilecek yapıdaydı. Bu renkler ana kullanım için siyah ve gerekli durumlarda beyaz kullanım hali de mevcuttur

Eagle Eyes Kurumsal Kimlik Tasarımı

Firma için hazırladığımız logo ve amblem tasarımının onay alması ardından marka için gerekli olan kurumsal kimlik tasarım çalışmasını hazırladık. Kurumsal Kimlik Tasarım çalışmasında yer alan evrak tasarımları kısaca; Marka için gerekli olan ve profesyonel görünüm sergileyebilecek evrensel ölçülere sahip kartvizit tasarımı. Markanın ihtiyaç duyduğu ürün satışlarında ve ödeme sonrasında müşterilere resmi evrak olarak verilen fatura tasarımı. Şirket içi ve şirket dışı yazışmalarda kullanılacak antetli kağıt tasarımı ve devam kağıt tasarım çalışmaları.

Bu yazışmaların yapılmasını sağlayacak ve posta işlemlerinde kullanılacak diplomat zarf tasarımı hazırladığımız kurumsal kimlik tasarım çalışmalarında yer alan hizmetlerin bir kısmıdır. İlerleyen süreçte ürün kutusu tasarımlarını da yeniden yaparak yeni hazırlanan logo ve kurumsal kimlik çalışması ile bütünlük içerisinde olmasını sağlayacağız. Eagle Eyes için hazırlamış olduğumuz E Ticaret Arayüz Tasarım çalışmasını inceleyin.

Proje Tarihi 2014
Lokasyon China / Shenzen
Hizmet Süresi 7 İş Günü
Kullanılan Programlar Adobe Illustrator