Pawder Mobil Uygulama Arayüz Tasarım
Pawder Mobil Uygulama Arayüz Tasarım
Pawder Mobil Uygulama Arayüz Tasarım

2021 yılı içerisinde ISTCODE kreatif web çözümleri ile birlikte geliştirdiğim mobil uygulama arayüz tasarım çalışması.  Pawder mobil uygulaması için 80 + sayafayı kapsayan arayüz tasarımının UI ve UX sürecini üstlendik. Proje için harcadığımız toplam süre 60 iş gününü kapsamaktadır. Tasarım sürecini Adobe XD, Photoshop ve Illustraotor grafik tasarım programlarını kullandık. Yazılım sürecinde developerlara teslimi için Zeplin uygulamasından yardım aldık. 

Oluşturduğumuz tasarımlarından ve adımlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz. Uygulama açılışında kullanıcıyı karşılayan splash ekran arayüzü, kullanıcının uygulama üzerine erişim sağlayabilmesi için gerekli olan giriş, şifremi unuttum ve kayıt olma ekranının tüm adımları. Uygulama tasarımı evcil köpeklerle ilgili olduğundan dolayı köpekle alakalı bilgilerin girildiği ve köpek profilinin oluştulduğu tüm form içerik sayfaları.

Köpek eşleşme arayüzü, bu arayüzün fikri ve uygulaması direkt olarak tinder’dan alınmıştır.  Mesajlaşma ekranı ve bu ekranda gerekli olan tüm adımlar. Forum ekranı, kategori, post, post detay arayüzleri.  Kullanıcı profil bilgileri, ayarlar, yardım, kişisel bilgiler, şikayet arayüz tasarımları. Online veteriner, canlı görüşme, ödeme ekran tasarımları.  Pawcoin ve super like ve onboarding arayüzleri yer almaktadır. 


Proje Tarihi 2021
Proje Ekip Abdullah Kılınç
Anıl Ergin
Hizmet Süresi / Süreç 60 İş Günü / Remote
Lokasyon Türkiye / İstanbul
Ajans ISTCODE
Kullanılan Programlar Adobe XD / Illustrator / Photoshop