Efe Gümrük Müşavirliği Logo Tasarım Çalışması
Efe Gümrük Müşavirliği Logo Tasarım Çalışması
Efe Gümrük Müşavirliği Logo Tasarım
Efe Gümrük Müşavirliği Logo Tasarım
Efe Gümrük Müşavirliği Logo Yalın Kullanım
Efe Gümrük Müşavirliği Logo Yalın Kullanım
Efe Gümrük Müşavirliği Logo / Koyu Zemin Kullanım
Efe Gümrük Müşavirliği Logo / Koyu Zemin Kullanım
Efe Gümrük Müşavirliği Logo / Tipografi Çalışması
Efe Gümrük Müşavirliği Logo / Tipografi Çalışması

Efe Gümrük Müşavirliği Logo Tasarımı ve Tasarım Süreci

Efe Gümrük Müşavirliği markası için hazırladığımız yeni logo tasarımı. Efe Gümrük markası markaları için yeni bir logo tasarımına ihtiyacı duyduklarını ve bu konuda bizimle çalışmak istediklerini belirtiler. Bu konuda firmanın ihtiyacı olan tüm görsel materyallerin tasarımlarını profesyonel olarak hazırlayabileceğimizi belirten bir geri dönüş sağladık. Tasarım süresi ve vermiş olduğumuz fiyat teklifinin kabul görmesinin ardından kısa sürede marka için gerekli olan logo tasarım çalışmasına başladık. Almış olduğumuz brief doğrultusunda mavi ve “E” harfi üzerinden bir ambleme sahip olmak istediklerini biliyorduk. Hali ile çalışmalarımızı ve eskiz logo çizimlerini “E” harfi üzerinde yoğunlaştırdık. Logo tasarım sunumunu üç farklı logo ile gerçekleştirdik.

Seçilen logo tasarımı hazırlamış olduğumuz üçüncü çalışmaydı. Küçük “E” harfi üzerinde yapmış olduğumuz tipografi düzenlemeleri ve katmış çalışmaya katmış olduğumuz özgünlük ile oldukça beğeni aldı. Logo tasarımı 2 farklı şeklin bir araya gelmesi ile oluşuyor bu sebeple oldukça basit bir grafik formuna sahip. Alt ve üst bölümde mavi rengin iki farklı tonunu kullanarak elde ettiğimiz renk geçişi ile soft bir görüntü elde ettik. Ayrıca logo tasarımında kullandığımız renkler üzerine daha açık tonlarda ilave ettiğimiz renkler ile logo tasarımı üzerinde parlak ve yansımalı görüntüler oluşturduk.

Efe Gümrük markası için oluşturduğumuz bu logo tasarımına uygun olacak bir yazı tipi seçimi yaptık. Marka isminin yer aldığı yazı tipi seçimi de logo tasarımı kadar önemli bir role sahip. Amblem ile sürekli ve birlikte kullanılacağından dolayı kötü bir seçim yapmak ambleminde kötü gözükmesine sebep olabilir. Logo ile alakalı olan çalışma işlemimizi sonlandırdıktan ve tasarıma onay aldıktan sonra marka için gerekli olabilecek kurumsal evrakların tasarımlarını da yaptık. Bunlar arasında yeni bir kartvizit tasarımı, fatura tasarımı, antetli kağıt ve diplomat zarf tasarımı yer almaktadır.

Efe Gümrük Müşavirliği için gerekli olan katalog tasarım çalışmasını incelemek için tıklayınız.

Proje Tarihi 2013
Lokasyon Türkiye / İstanbul
Hizmet Süresi 7 İş Günü
Kullanulan Programlar Adobe Illustrator