Acente Web Logo Tasarım Çalışması
Acente Web Logo Tasarım Çalışması
Acente Web Logo Tasarım
Acente Web Logo Tasarım
Acente Web Logo Tasarım / Yalın Kullanım
Acente Web Logo Tasarım / Yalın Kullanım
Acente Web Logo Tasarım / Lines
Acente Web Logo Tasarım / Lines
Acente Web Logo Tasarım / Yüksek Kontrast Zemin
Acente Web Logo Tasarım / Yüksek Kontrast Zemin
Acente Web Logo Tasarım / Tipografi Çalışması
Acente Web Logo Tasarım / Tipografi Çalışması
Acente Web Logo Tasarım / Eskiz Çizim
Acente Web Logo Tasarım / Eskiz Çizim

Acenteweb Logo Tasarım

Acenteweb Logo tasarım çalışması sigorta firması logo çalışmaları arasında ayrı bir sediğimiz ve yer verdiğimiz bir tasarımdır. Kullandığım renkler, duruşu, kurgusu yani bu çalışmada benim hoşuma giden bir çok ayrıntı harmanlanmış olarak bir arada yer almaktadır. Acente Web markası Barış Sigorta firmasının bir alt kuruluşu ve projesi olarak hayata geçti. Proje sigorta firmalarına online olarak hizmet veren ve bir çok işini kolaylaştıran bir uygulamadır. Projeyi kısaca bu şekilde nitelendirebilir ve anlatabiliriz. Logo tasarımında kurguladığım görsellik birden fazla katmanla bir araya gelerek oluşmaktadır. En üstte bulunan marka için özgün olarak hazırladığımız “A” harfi ve üzerine uygulanmış metalik renk geçişi. Üst tarafta yer alan harfin her alanda net gözükebilmesi için alt yuvarlak çalışmaya verilmiş mavi rengi ve oluşturulan kontrast ile sağlamış olduğum bütünlük.

Yuvarlak figürün dışında kullanılan gri bölüm ve “A” harfinin sol bacağının logo tasarımından dışarıya çıkartılarak elde ettiğim görüntü ile çalışma son buluyor. Dışarıya çıkartılan bölümün daha rahat algılanması için oraya içerideki mavi renk değerlerini bire bir uyguladım. Logo tasarımında bir bütünlük yakalamak için çalışma yapılması gereken diğer bir adım ise, marka isminin güzel ve okunaklı gözükmesini sağlamak. Elimdeki yer alan hali hazırda satın almış olduğumuz font arşivinden faydalanarak ismini şimdi hatırlayamadığım güzel bir font seçimi yaptım. Yapmış olduğum seçimde yer alan ham halini kullanmaktansa daha özgün bir görüntü katabilmek için fontu baştan sona editleyerek bu hale getirdim.

Marka isminde yer alan Web kelimesi kısmını daha kalın hale getirerek bu alana vurgu yaptık, çünkü proje tamamen web platformu üzerinde çalışmakta ve hizmet vermekte. Yapmış olduğum renk seçimleri koyu mavi ve açık gri renklerinden yana oldu. Bu iki rengi bir birine o kadar uyumlu olarak yakıştırıyorum ki, renk evliliği diye bir şey olsa ilk bu iki rengin evlenmesini isterim. Aynı zamanda firma için bir web arayüz çalışması ve yeterli olabilecek seviyede kurumsal kimlik tasarımı da hazırladım.

Proje Tarihi 2014
Loaksyon Türkiye / İstanbul
Hizmet Süresi 7 İş Günü
Kullanılan Programlar Adobe Illustrator