Arasta Mimarlık Logo Tasarım Çalışması
Arasta Mimarlık Logo Tasarım Çalışması
Arasta Mimarlık Logo Tasarım
Arasta Mimarlık Logo Tasarım
Arasta Mimarlık Logo / Flat ve Renkli Versiyon
Arasta Mimarlık Logo / Flat ve Renkli Versiyon
Arasta Mimarlık Logo Tasarım / Koyu Zemin
Arasta Mimarlık Logo Tasarım / Koyu Zemin
Arasta Mimarlık Logo / Tipografi Çalışması
Arasta Mimarlık Logo / Tipografi Çalışması

Arasta Mimarlık Logo Tasarım Çalışması

Arasta Mimarlık Logo Tasarım çalışmasını 2014 yılında hazırladık. Arasta Mimarlık markası Kocaeli ilinde iç mimarlık ve tasarım üzerine hizmet vermekte. Bugüne kadar gerçekten güzel ve başarılı projelere imza atmış durumdalar. Arasta Mimarlık şirket ortakları o yıllarda aldıkları kurumsallaşma kararı ile bizimle çalışmak istediklerini belirttiler. Bu çalışma sürecinin ilk adımına logo tasarım çalışmasında yapılacak yenilik ile start verdik. Tasarım ve hizmet süreci konusunda karşılıklı olarak anlaştıktan sonra markanın ihtiyacı olan yeni logo tasarım çalışması için kolları sıvadık.

Mimarlık Logo Tasarım Süreci Nasıl İşledi

Şirket yetkililerinden almış olduğumuz brief içerisinde markaya yönelik “A” harfini temsilen özgün bir sembole üzerinde durmamız isteniyordu. Bu nedenle logo tasarım çalışmasında yatan mesaj ve kurgu Arasta markasının baş harfi üzerine kurulu oldu. Yapmış olduğumuz eksiz çizimler içerisinde elimizde onlarca “A” harfini temsil edebilecek sembol hazırladık. Bunların arasında gerçekten başarılı olarak gördüğüm tasarım fikirleri bulunuyor ilerleyen süreçlerde ihtiyacımızın olması durumunda böyle bir arşive sahip olduğumuzda aklıma şuan geldi. Ekip arkadaşlarımızla birlikte logo tasarımlarını grafik tasarım programları üzerinde derlemeden önce ufak bir oylama işlemi yaptık. Bu süreç genelde eğlenceli ve çekişmeli oluyor.

Yapmış olduğumuz eskiz çizim ve resmedilmiş fikirlerin oylamasında %60 – %80 arasında genelde aynı fikirlere sahip oluyoruz. Bu işlemi yapmamızın nedeni ise henüz fikir aşamasındaki çizimler üzerinde oluşabilecek yada var olan görsel hataları en aza indirgemek ve başarılı bir logo tasarım çalışması elde etmek isteyişimiz. Hazırladığımız eskiz çalışmaları kısa süre içerisinde kullanılabilir hale getirip müşterimize değerlendirme ve geri dönüş sağlaması için gösteriyoruz.

Bu kısım için logo tasarım sunumu ve telaşlı bekleyiş diyoruz, çünkü karşı taraftan gelecek olumlu ve olumsuz mesajlar bizi heyecanlandırdığı gibi üzebiliyor da. Çünkü eksik brief ve yanlış yönlendirmeler sonucunda ortaya beklenilenden çok farklı işler çıkabiliyor. Nadirde olsa böyle durumlarla karşı karşıya kaldığımız oluyor. Bizi gururlandıran ve eğlenceli kısmı ise tek revize almadan yeşil tik işaretinin çalışmaya kondurulması oluyor. Yapmış olduğumuz sunum sonrasında o yeşil tik işareti çalışmalarımızdan bir tanesine geldi. İnşaat logo tasarım

Mimarlık Logo Tasarım Çalışması İçin Seçtiğimiz Renkler

Hazırlamış olduğumuz logo tasarım çalışmalarına renk seçme konusunda oldukça özgür olduğumuzu söyleyebiliriz. Yapmış olduğumuz sunumda hazırladığımız çalışmalar üzerinde mavi ve sarı tonlarını oldukça hakim kıldık. Başından beri elden etmek istediğimiz görüntü, canlı ve dinamik olmasına yönelikti. Renk seçimi konusu da logo tasarım sürecinde çok önemli bir rolü teşkil ediyor. Seçilen doğru renk ile başarılı kurumsal kimlik inşası elde etmek mümkün oluyor. Yanlış yapılan renk seçimleri ve buna eşlik eden uygulama hataları ile ortaya çıkan berbat işlerden geçilmiyor etraf. Markanız değerlidir, ona her alanda sahip çıkın. Ayrıca şu site üzerinden büyük markaların kullandıkları güzel mi güzel renklere göz atabilirsiniz, belkide ilham alırsınız.

 

Proje Tarihi 2015
Lokasyon Türkiye / İstanbul
Hizmet Süresi 7 İş Günü
Kullanılan Programlar Adobe Illustrator