Enerjik Bililşim Logo Tasarım Çalışması
Enerjik Bililşim Logo Tasarım Çalışması
Enerjik Bililşim Logo Tasarım
Enerjik Bililşim Logo Tasarım
Enerjik Bililşim Logo Tasarım / Tek Renk Kullanım
Enerjik Bililşim Logo Tasarım / Tek Renk Kullanım
Enerjik Bililşim Logo Yalın Kullanım
Enerjik Bililşim Logo Yalın Kullanım
Enerjik Bililşim Logo / Tipografi Çalışması
Enerjik Bililşim Logo / Tipografi Çalışması

Enerjik Bilişim Hizmetleri Logo Tasarım Çalışması

Enerjik Bilişim Hizmetleri 2012 yılında IT ve bilişim sektöründe hizmet vermek amacı ile kurulan kobi sınıfında kuruluştur. Marka sahibi ile tanışmamız sürekli çalıştığımız bir müşterimiz aracılığı ile oldu. Şirket ve marka ismi hali hazırda belirlenmiş olarak geldiler. Bu çalışmamızda marka ismi bulma yada oluşturma gibi bir imkanımız olmadı. Seçmiş oldukları marka ismi de yeterince akılda kalıcı ve sektörü kısmen çağrıştıran bir yapıdaydı.

Şirket sahiplerinden aldığımız brief ise siz bu işi yeterince biliyorsunuz, bizi temsil edecek olması gereken logo tasarımını hazırlayın şeklinde bir söyleşiden ibaretti. Bu durum insanı gaza getiriyor ve ego yapmasına neden oluyor, hak etmiyorda değiliz. Çalışmalara başlamadan önce marka ismi ile bütünleştireceğimiz.  Logo tasarım için genel bir araştırma yaptık.

Logo tasarımında olmazsa olmazlardan biri ve bana göre ilk şartı diyebileceğimiz olay şudur. Bir hikayeye sahip olması, bir mesaj iletebilmesi ve en önemlisi gerçekten ilk bakışta insanlar üzerinde olumlu bir his uyandırması. Eğer bir logo tasarımı gerçekten bu kavramları içerisinde barındırıyorsa genel olarak başarılı logo tasarım kategorisinde yer alabilirler.

Logo Tasarımının Hikayesi ve Süreci

Logo tasarımı için yapmış olduğumuz araştırma sonucunda marka ismi ile bütünleşen atik, enerjik bir hayvanı sembol olarak kullanabileceğimiz fikri ekip içerisinde onay aldı. Hep birlikte bu hayvanın çita olabileceğine karar verdik ama çitayı olduğu gibi bire bir kullanmak mantıklı gelmedi. Firmanın faaliyet gösterdiği sektörü ve yapmış oldukları araştırırken karşımıza çok fazla çıkan devre tasarımları bilinçaltımızda yer edinmiş olmalı ki çitayı devre tasarımlarından oluşturmaya karar verdik.

Logo tasarımında kullandığımız renk seçimi siyahtan yana oldu, marka ismininin yer aldığı tipografiyi ise net koyu mavi seçimi ile sonlandırdık. Bu çalışmamızın onay alacağından ve beğenileceğinden emin olduğumuz için alternatif çalışmalar yapmadık. Güzel ve başarılı hazırlanmış logo sunumu ile tasarıma kısa sürede onay aldık.

Onaylanan logo tasarımın ardından marka için gerekli olabilecek kurumsal kimlik tasarımlarını hazırladık. Henüz bu çalışmaları ekleme fırsatımız olmadı. İlerleyen süreçte sitemizde yer alan kurumsal kimlik kategorisi altında bu çalışmalara da yer vereceğiz.

Proje Tarihi 2012
Lokasyon Türkiye / İstanbul
Hizmet Süresi 7 İş Günü
Kullanılan Programlar Adobe Illustrator