Borgo Burger Logo Tasarım ve Kurumsal Kimlik Çalışması
Borgo Burger Logo Tasarım ve Kurumsal Kimlik Çalışması
Borgo Burger Logo Tasarım
Borgo Burger Logo Tasarım
Borgo Burger Kurumsal Kimlik / Ambalaj Tasarımları
Borgo Burger Kurumsal Kimlik / Ambalaj Tasarımları
Borgo Burger Kurumsal Kimlik / Ambalaj Tasarımları
Borgo Burger Kurumsal Kimlik / Ambalaj Tasarımları
Borgo Burger Tasarım Çalışmaları
Borgo Burger Tasarım Çalışmaları

Borgo Burger Logo Tasarım ve Kurumsal Kimlik Çalışması

2017 Yılında Borgo Burger için hazırlamış olduğumuz logo tasarım çalışması ve marka için gerekli olan materyal tasarımları. Borgo Burger markası Amerika’nın Texas eyaletinde hizmet veren fast food markasıdır. Borgo Burger için hazırlamış olduğumuz çalışmaları şu şekilde ele alabiliriz.  Borgo Burger markasına yönelik çizilen özgün logo çalışması type ve hambuger çiziminden oluşmaktadır. Logo tasarımlarında kullanılan renkler ise sarı ve siyah tonlarının bir arada kullanılması ile meydana getirildi. Markanın kurumsal materyallerinde logo ile birlikte kullandığımız borgo background çalışması ile görsel bütünlüğünü doygunluk oranına taşıdık.

Borgo Burger Kurumsal Kimlik Materyalleri

Borgo Burger markası için hazırladığımız kurumsal kimlik materyalleri ise aşağıda listelediğimiz şekilde yer almaktadır. Kurumsal kimlik tasarım çalışmalarını markanın ihtiyaç duyduğu materyaller belirleyerek hazırlıyoruz. Bunların içerisinde standart olan tasarımlar olduğu gibi sektörel bazda değişiklilik gösteren tasarımlarda oluyor.  Kurumsal kimlik tasarım çalışmasına başladığımızda marka için gerekli olan ihtiyaçların tespitini yapıp tasarım uygulamalarını bu işlem sonucunda hazırlıyoruz.

Kartvizit Tasarımı
Amacına uygun olarak tasarladığımız 3,5 cm yükseklik 8,5 cm en ebatlarına sahip sol bölümde Borgo Burger logosunun yer aldığı sağ bölümde ise iletişim bilgilerinin yer aldığı çalışmadır. Kartvizit tasarımı için seçmiş olduğumuz kağıt ise 180 gr. kraft olup uygulama olarak sıvama yapılmıştır.

Karton Bardak Tasarımı
Müşterilere yapılan servislerde ve restaurant içerisine kullanılmak üzere tasarladığımız karton bardak çalışmaları 3 farklı ölçüde bulunmaktadır. Tasarım çizgisi ve yerleşimi aynı olan bardak tasarımları ise küçük, orta ve büyük seçeneklerinden oluşmaktadır.

Amerikan Servis Tasarımı
Müşterilere yapılan servislerde ürünlerin üzerine konulacağı servis kağıdı tasarım çalışması diğer tasarımlarda olan bütünlüğün uygulanması ile elde edilmiştir.

Paket Tasarımı
Paket servislerde sipariş edilen ürünleri muhafaza etmek amacı ile 3 farklı adette ambalaj tasarımı hazırladık. Ambalaj tasarımlarında ön planda marka logosu tutulurken tüm çalışmalarda yer verdiğimiz borgo background çalışması da yer almaktadır.

Islak Mendil ve Peçete Tasarımı
Müşterilere yapılan servislerde ve paket servislerde verilen menü içeriğinin yanında bulunan ıslak mendil ve peçetelerin tasarımı iki farklı şekilde bulunmaktadır. Kraft ve beyaz olarak iki türde yapılan baskı sayesinde bu materyaller içerisinde çeşitlilik sağlanmıştır.

Önlük Tasarımı
Çalışanlar tarafından kullanması için tasarladığımız önlük çalışmaları Borgo Burger tasarım jeneriğini bire bir uyguladığımız ve serigrafi baskı ile sonuçlandırdığımız amacına uygun fonksiyonel malzemeler olarak bulunmaktadır.

Proje Tarihi 2016
Lokasyon USA / Texas / Houston
Hizmet Süresi 15 İş Günü
Kullanılan Programlar Adobe Illusrator