Hosted Hosting Logo Tasarım
Hosted Hosting Logo Tasarım
Hosted Hosting Logo / Koyu Zemin
Hosted Hosting Logo / Koyu Zemin
Hosted Hosting Logo / Baskı Önizleme
Hosted Hosting Logo / Baskı Önizleme
Hosted Hosting Logo / Yalın Kullanım
Hosted Hosting Logo / Yalın Kullanım
Hosted Hosting Logo / Lines
Hosted Hosting Logo / Lines

Hosting Logo Tasarım

Hosting logo tasarım çalışmalarımızdan bir diğeri hosted.com.tr için hazırlamış olduğumuz  bu çalışmadır şimdi detaylarını el alalım. Tasarımı hazırlarken alışılageldik hosting logolarının dışında durmak ilk amacımız oldu. Görsel farklılık oluşturmayı ve profesyonel görünüm sergilemek ise bu amacın vazgeçilmez bir parçasıydı. Logo tasarımında birden fazla renk kullanarak oluşturduğumuz “H” harfi, kendi içerisinde yer alan üçgenlerden meydana gelmektedir. Alt bölümde bulunan negatif alan kullanımını ile çalışmaya ayrı bir anlam katmaya çalıştık. Oluşturduğumuz negatif alanın tamamına bakıldığında bir kapı görseli ortaya çıkmaktadır. Logo tasarımının hikayesi ve kurgusu da bu kapı fikrinden ortaya çıkmıştır.

Logo Tasarım Süreci

Alışılageldik hosting logo tasarımlarında kullanılan kablo, bilgisayar, işlemci gibi görselleri kullanmaktan uzak durduk. Hosting ve data center binalarını daha önce görenler ve ziyaret edenler bilirler ki, tüm sunucular kapalı bir kapının ardında güvenle çalışmaktadır. Hazırladığımız tasarımda kullandığımız renk hiyerarşisi tüm sıcak ve canlı renkleri içerisinde barındırmaktadır. Renk geçişlerini ve kontrast değerlerini keskin kullanarak üçgenlerin daha belirgin bir görüme kavuşmasını sağladık.Bu kadar rengi bir arada kullanma amacımız ilk etapta logo tasarımın karmaşık gözükmesi korkusuna neden oldu. Kullandığımız renklerin hizmet verdiğimiz müşterilerin çokluğunu ve çeşitliliğini göstermek amacıda tasarım fikrinin altında yatmaktaydı. Logodaki renk yerleşimleri ve geçişleri konusunda uzunca bir uğraştan sonra göz yormayan ve karmaşık olmayan bir görsel form elde ettik.

Bu kadar rengi bir arada kullanmak ve bir bütünlük sağlamak işin problemli kısımlarından bir tanesi. Elde etmek istediğimiz tasarımın sade, basit, anlaşılır ve logo tasarımına yüklediğimiz anlamı taşıması gerekiyordu. Ayırdığımız vakit ve tüm uğraşlar sonucunda gerçekten bu anlamları üzerinde barındırabilen bir çalışma ortaya çıkartabildik. Hosted firması kurulduğu 2014 yılından bu güne kadar hazırlamış olduğumuz tasarımı kullanmaya devam ediyor. Logo tasarımı onayı ardından Hosted markası için gerekli olabilecek tüm kurumsal kimlik tasarım çalışmasını da hazırladık. Hazırlamış olduğumuz çalışma içeriğinin bir kısmına yukarıdaki tasarım örneklerinden ulaşabilirsiniz. Kurum kimliği tasarımını sonlandırdıktan sonra asıl detay ve önem isteyen hosting arayüz tasarımı çalışmasına start verdik. İnanın arayüz tasarımı içinde logo tasarımında ki kadar güzel fikirlerimiz oldu ve uyguladık. Hosted Hosting Arayüz Tasarımı çalışmamızı inceleyebilirsiniz.

Proje Tarihi 2014
Lokasyon Türkiye / İstanbul
Hizmet Süresi 7 İş Günü
Kullanılan Programlar Adobe Illustrator