Ajia Logo Tasarım

Ajia Logo Tasarım

Ajia markası internet sitesi üzerinden bayanlara yönelik tekstil, takı, aksesuar, ayakkabı gibi ürünlerin satışının yapıldığı bir e ticaret sitesi girişimidir. Genel olarak bayanlara yönelik ürünler üreten satan firma için hazırlamış olduğum logo tasarımının genel görünümünü yukarıdan inceleyebilirsiniz. Severek hazırladığım bu tasarımın bendeki yeri bir ayrıdır, projenin genel amacı bayanlara yönelik satış olduğundan ve tekstil ağırlıklı olduğundan dolayı, kıvrılmış bir kumaştan yola çıkarak hazırlamıştım bu logoyu. Markaya vermiş olduğumuz başlıca hizmetler şunlardır, Logo Tasarımı, Kurumsal Kimlik Standartları, E Ticaret Sitesi Arayüz Tasarımı.
Ajia.com.tr için hazırlamış olduğumuz Logo Tasarımını inceleyin.

Sinefesto.com Logo Tasarım

Sinefesto.com Logo Tasarım

Sinefesto.com sinema bir şenliktir sloganıyla uzun yıllardır sinema ve dizi sektöründe hizmet vermekte olan bir web sitesidir. Yoğun geçmekte olan günlerimizin birinde Sinan İşler beni Sinefesto’nun sahibi Muhammed beyle tanıştırdı, yeni bir logo ve daha kullanışlı bir web arayüzü istediler. Web sitesi tasarımından önce Logo Tasarımını sonlandırma konusunda hem fikirdik, 1 haftalık bir süreçte 3 farklı logo tasarımı ile Muhammed beye sunum yaptım ufak tefek düzenleme işlemleri ile şu anda kullanmakta oldukları logoyu gün yüzüne çıkarttık.
Sinefesto İçin hazırlamış olduğumLogo Tasarımını inceleyin.

Trdota.net Logo Tasarım

Trdota.net Logo Tasarım

Trdota.net Dota 2 oyunun gün yüzüne beta olarak çıkmasının hemen ardından Volkan bey tarafından yatırıma değer görülen bir projedir. Kendisi ile 2012 yılında tanıştık Trdota.net’in arayüzünü yeniletmeyi, yenilenen arayüze göre siteyi yeniden programlatmayı ve ayrıca bu oluşumun yeni ve akılda kalıcı bir logoya ihtiyacı olduğunu söyledi. Karşılıklı olarak anlaşmamızın ardından 1 haftalık bir süreç sonunda Volkan beye 3 farklı logo tasarımı ile sunum yaptım, benimde hoşuma giden logo tasarımını beğenmesi üzerine bende biraz sevindim. Yaptığım sunum ardından logoda her hangi bir revize veya düzenleme işlemi yapmadık tek boyutlu ve 3d görünümlü olarak kendisine teslim ettim ve hemen ardından ortalama 2 haftalık bir süreçte devasal alt sayfa sayısına sahip olan Trdota.net’in tasarımına başladım.
Trdota.net için hazırlamış olduğum Logo Tasarımını inceleyin.
Trdota.net’e hazırlamış olduğum Web Arayüz Tasarımına göz atın.

Trdota.net Logo Tasarım

HG Grup

Demet hanımla sitem üzerinden 2012 yılı içerisinde tanıştık, yeni kurmuş oldukları danışmanlık firması için Logo Tasarımı ve Kurum Kimliği Tasarımına ihtiyacı olduğunu söyledi, fiyat ve süreç konusunda anlaştıktan sonra kısa sürede kendilerine 3 farklı logo sunumu yaptım. Yapmış olduğum logo tasarımlarının tamamının beğenilmesi durumunda kullanılacak olan logonun seçim süreci biraz uzun oldu. Firma kullanılacak olan Logo Tasarımına karar verdikten hemen sonra kurumsal kimlik tasarımını hazırladım.
HG Grup Danışmanlık Hizmetleri için hazırlamış olduğum Logo Tasarımını inceleyin.

Efe Gümrükleme Logo Tasarım

Efe Gümrükleme Logo Tasarım

Efe Gümrükleme için hazırlamış olduğum logo tasarımı, firmanın sahibi Hilmi bey bir müşterimin aracılığı ile tanıştım. Markalarına yeni bir logo ve katalog tasarımı yaptım. Efe Gümrükleme için hazırlamış olduğum bu logo tasarımının süreci ortalama 5 gün sürdü, yapmış olduğum logo tasarım sunumunda 3 farklı logo tasarımı yer almaktaydı. Kendilerinin bu logo üzerinde karar kılmalarının ardından kurumsal kimlik tasarımı ile birlikte katalog tasarımını da sonlandırıp teslim ettim. Firmanın isminin baş harfi üzerinden ve kullandığı kurumsal renkleri de baz alarak marjinal bir havaya sahip olan bu logoyu ortaya çıkardık.
Efe Gümrükleme için hazırladığım Logo Tasarımını inceleyin.
Efe Gümrükleme için hazırladığım Katalog Tasarımına göz atın.

Vupet Logo Tasarım

Vupet Logo Tasarım

Vupet ismi ve markası hala kulağıma ve gözüme güzel geliyor, çünkü ben buldum ve bulmakla da kalmadım birde bu logo tasarımını hazırladım. Konya’da yıllardır petrol işi ile uğraşan bir tanıdığımın yeni bir marka ve oluşum için bana gelmesi üzerine VUPET’i ve görmekte olduğunuz bu tasarımı hazırladım. Logo tasarımında markaya yönelik tipografi çalışmalarım oldu, bunlardan göze en hoş geleni Egemen beyin ve diğer seçim kurulununda kanaatini kazanmakta zorlanmadı. Vupet için hazırlamış olduğum logo tasarımı onay alınca, markanın kurum kimliği standartlarını oluşturmaya başladık ve sonlandırdık.
Vupet için hazırlamış olduğum Logo Tasarımını inceleyin.

Real Time Consulting Inc Logo Tasarım

Real Time Consulting Inc Logo Tasarım

Real Time Consulting Inc. Firması Kanada’da hizmet vermekte olan bir veri analizi firmasıdır. Cem bey ile sitem aracılığı ile tanıştık, firmalarının yeni bir logoya ihtiyacı olmasından ötürü benimle uzun süren bir mail trafiğini yaşamak zorunda kaldı. Bana vermiş olduğu brief sayesinde logonun tasarımında %50 emeği olduğunu düşünüyorum. Yapmış olduğum logo tasarım sunumu ardından, onay alan logo üzerinde ufak bir kaç değişiklikle bu hale getirdik. Logo tasarımını gerekli olabilecek tüm dosya formatları ile kendilerine teslim ettim.
Real Time Consulting Inc. için hazırlamış olduğum Logo Tasarımını inceleyin.

Kadinlar.com.tr Logo Tasarım

Kadinlar.com.tr Logo Tasarım

Kadinlar.com.tr bir Alka Grup projesidir. Arda bey bana sitem aracılığı ile ulaştı hazırlamış hazırlamış olduğum bu logo tasarımı ise Arda bey ile 3. işimizdir. İlk etapta site için 3 farklı logo tasarımı hazırladım, sitenin amacı sosyal ticaret ve kadınlara yönelik haber, magazin, güzellik, tatil, vb gibi içeriklerin barındırıldığı bir platform olmaktı. Yapmış olduğum sunum arından hazırlamış olduğum bu logo seçildi, bu logoda tasarımında ise birden fazla renk kullandım, çizmiş olduğum kalpler ile 4 yapraklı bir yonca görüntüsü oluşturdum.
Kadinlar.com.tr için hazırlamış olduğum E Ticaret ve Portal site arayünü inceleyin.

A Grup Logo Tasarım

A Grup Logo Tasarım

Benden sürekli olarak görsel destek alan ve bir çok tasarım işini beraber sonlandırdığımız Hakan beyin ortak olduğu bir firmadır. Kendisi 2011 yılında firmanın yeni bir logo, kurum kimliği ve kurumsal standartlara ihtiyacı olduğunu belirtti bu dorultuda A Grup’a 4 farklı logo tasarımı ve renk standartları hazırladım. Yapmış olduğum sunum ardından onay alan logo üzerinde bir kaç revize işlemiyle bu hale getirdik, firmanın tüm kurumsal kimlik işlerini de yapıp sonlandırdım logoları şu anda tescilli olarak kullanılmaktadır.
A Grup için hazırlamış olduğum Logo Tasasrımını inceleyin.

Bittibitiyor.com Logo Tasarım

Bittibitiyor.com Logo Tasarım

Bittibitiyor.com gerçekten güzel bir alan adı, sitenin sahibi Adnan bey ile 2011 yılında tanıştık kendisi internet üzerinde bir çok proje ve oluşuma yatırım yapan birisidir. Tanışmamızın ardından benden Bittibitiyor.com için bir adet logo tasarımı ve bir adet fırsat sitesi tasarımı istedi, fiyatta ve şartlarda anlaşmamızın ardından 6 günlük bir süreçte 4 farklı logo tasarımını sonlandırıp sunum yaptım. Bugüne kadar beni en çok güldüren ve şaşırtan müşterim olmuştur kendisi, sunum ardından tüm logoları da seçip kullanmak istemesi benim gerçekten beklemediğim bir tepkiydi. Daha önce yapmış olduğum sunumlarda hiç bir logonun beğenilmemesi veya uzun sürecek revize işlemlerine dahil olması yadırgamadığım bir durumdu ama 4 logonun hepsinin seçilmesi gerçekten beni hem mutlu etmişti ve şaşırtmıştı.

Atalet Yapı Logo Tasarım

Atalet Yapı Logo Tasarım

Konya’da yapı ve inşaat sektöründe hizmet vermekte olan Alparslan beyle beni Sami Güzel tanıştırdı. Yeni kurulan firmalarına logo ve kurum kimliği tasarımı ihtiyaçlarının olması üzerine kendilerine kısa sürede 4 farklı logo tasarımı ile sunum yaptım. Alparslan bey tasarım zevki ve minimalistliğe hayran birisi olduğundan her hangi bir iletişim sıkıntısı yaşamadık. Kendisine yapmış olduğum sunumun ardından benimde favorim olan logo tasarımını her hangi bir düzenleme yada revize işlemi olmadan kullanmak istediler. Firmanın gerekli olan diğer matbu ve baskı evraklarının tasarımlarını yapıp teslim ettim, baskı konusunda çalıştığım çözüm ortakları ile paslaşarak sağlıklı bir çalışma elde ettik.

MKA Tarım Logo Tasarım

MKA Tarım Logo Tasarım

MKA Tarım ve Hayvancılık Burak beyin sahip olduğu şirketlerden bir tanesidir, daha önce kendisi ile bir logo tasarımı ve kurumsal kimlik tasarımı yapıp sonlandırmıştık. Yeni kurmuş olduğu bu şirket içinde bir logo tasarımına ve kurumsal kimlik tasarımına ihtiyacı olması üzerine kendilerine 3 farklı logo tasarımı ile sunum yaptım. Logo tasarım evresinde hazırlamış olduğum tüm çalışmalar çok hoşuma gitti normalde kendi işimi bile beğenmeyen bir tipim ama hangisi seçilirse seçilsin ortaya güzel şeyler çıkacağından emindim. Çizmiş olduğum bu logo tasarımı ise hala favorilerim arasında yer almaktadır neden bu kadar sempati beslediğimi bende henüz anlayabilmiş değilim.

Snowpor Logo Tsarım

Snowpor Logo Tsarım

Kaan beyle 2009 yılında tanıştık kendisi yeni kurduğu 2. firması için logo ve kurumsal kimlik tasarımı yaptırmak istiyordu ayrıca bunların yanında geniş kapsamlı ürün tanıtım ve bilgilendirme kataloğu ve detaylı alt sayfa sayısına sahip web sitesi arayüz tasarımına da ihtiyacı olduğunu belirtti. Bana verdiği brief sonucunda kurguladığımız bu maskotu ve logo tasarımını çizdim. Kısa bir süre sonra ise bana gönderdiği brief ve dosya içerikleri ile hayli vaktimi alan katalog tasarımını yaptım muhtemelen işlerini fazlası ile görüyordur, çünkü hala beni haftada bir kaç kez arayan yada mail atan insanlar oluyor katalog tasarımını kullanmak istediklerini Snowpor’un bayisi olduklarını veya aynı tasarımı farklı logo ile yeniden satın alabileceklerini sorup duruyorlar. Malesef bu durum bana göre etik olmadığından her hangi bir şey teslim etmeden arayanları aynı şekilde Snowpor’a tekrar yönlendiriyorum.

Rattanya Bahçe Mobilyaları Logo Tasarım

Rattanya Bahçe Mobilyaları Logo Tasarım

Rattanya Bahçe Mobilyaları arkadaşım Oğuzhan’ın kurduğu bir firmadır. Firmanın satmakta ve üretmekte olduğu ürünler ise bahçe mobilyaları ve tasarımı üzerinedir, bambu ağaçlarından, plastikten ve farklı sentetik malzemelerden örme mobilyalar yapıyorlar bu mobilyalara Rattan deniliyormuş. Oğuzhan’ın firma için oluşturduğu marka ise hem akılda kalıcı hemde yaptığı işle doğrudan alakalı beğendiğim bir marka ismidir. Logo tasarım sürecini beraber yaptık, tüm tasarım evresinde bizzat yanımda bulundu kendisi. Logo tasarımını sonlandırdıktan sonra Kurumsal Kimlik Tasarımı ve satmakta olduğu ürünlerin katalog tasarımını yaptık, o zaman hızlı çözüm ve sonuç alabilmek için dijital çıktıya çok para verdiğimizi hatırlıyorum.
Rattanya Bahçe Mobilyaları için yapmış olduğum Logo Tasarımını inceleyin.
Rattanya Bahçe Mobilyaları için hazırladığım Katalog Tasarımına göz atın.

Bir Enerji Logo Tasarım

Bir Enerji Logo Tasarım

Serkan beyle 2011 yılında sitem aracılığı ile tanıştık ortak olduğu firma yeni bir logo ve kurumsal kimlik tasarımına ihtiyacının olması üzerine ne tür çözümler sunabileceğim hakkında detaylı fikir edindi. Karşılıklı olarak anlaşmamızın ardından 1 haftalık bir süreçte kendilerine 3 farklı logo ile sunum yaptım. Ortakları ile birlikte değerlendirdiği logo sunumunun ardından her hangi bir revize düzenleme işlemi olmadan 2. hazırlamış olduğum logo onay aldı ve kurumsal kimlik tasarımı için start verdim. Logonun onay almasının ardından sonraki 1 haftalık süreçte ise kurum içi kullanılacak olan tüm evrak ve meteryallerin tasarımlarını sonlandırıp teslim ettim. Bir enerji logosu gerçekten sevdiğim logolar arasında yer alamaya devam edecektir, konuyu çok iyi yansıttığını düşünmekteyim.

Payme Logo Tasarım

Payme Logo Tasarım

Mehmet beyle 2012 yılı içerisinde sitem aracılığı ile tanıştım kendisi ile birden fazla çalışma yaptık ilk etapta kopazar.com adlı sitesine yeni bir arayüz çizdik ve yeni bir logo tasarımı yaptık. Ardından diğer ortak olduğu Payme adlı şirkete yeni bir logo ve kurumsal kimlik tasarımı yaptık. Mehmet bey benim tasarım yeteneğime benden fazla güvendiği için ne yaparsam beğeniyor bende bundan ötürü işi daha fazla benimsiyorum, ortaya daha sağlıklı ve güzel tasarımlar çıkması kolay oluyor.

Oyunskor.com Logo Tasarım

Oyunskor.com Logo Tasarım

Oyunskor.com gerçekten bu site ile beraber büyüyen onlarca çocuk tanıyorum. Sitenin sahibi Kerem çocukluk arkadaşım olur kendimi bildim bileli hep girişken, hep üretkendir ve hala farklı projeleri geliştirirken aklımda kalan şekli ile benimle beraber yaşlanmaktadır. Oyunskor.com’u ilk açtığı zamanlarda bir logo tasarımına ihtiyacını olduğunu söylemişti, zaten görsel olarak sürekli ihtiyaçları oluyor ve ne zaman benden istese nedense ben yapmıyorum yada yapamıyorum sebebini bilmiyorum. Logo tasarımına çizmiş olduğum maskot hariç geri kalan kısmına Kerem kendisi şekil verdi ve ortaya böyle bir logo çıkardık. Muhtemelen şu anda milyonlarca çocuğun hafızasında yer edinmiştir.

Öztürk Nikelaj Logo Tasarım

Öztürk Nikelaj Logo Tasarım

Öztürk Nikelaj’ın sahibi İbrahim bey ile bir arkadaşım vasıtası ile tanıştım, firması için yeniden kurumsallaşma ve yapılanma sürecine giren İbrahim bey benden ilk etapta logo tasarımı istedi. Logo tasarımlarını 1 haftalık bir süreçte hazırladım, yapmış olduğum logo sunumun ardından markası için kullanılacak logo üzerinde karar verdiler, logo tasarımın onay alması ardından direk kurum kimliği için geçerli olan evrakların tasarımlarına başladık. Hazırladığım kurumsal kimlik tasarımının baskı aşamasında da bizzat kendim ilgilendim. Son olarak firmaya yeni bir web sitesi arayüzü tasarladım, hazırlamış olduğum web sitesi tasarımının sunumundan sonra arayüzde ufak değişiklikler ve istedikleri yeni özellikler ile sonlandırıp teslim ettim.

Numune Çiçekçilik Logo Tasarım

Numune Çiçekçilik Logo Tasarım

Numune Çiçekçilik için yapmış olduğum bu çalışma benim 2006 yılında ilk çizmiş olduğum logo tasarımıydı. Şimdi şöyle tekrardan bakınca insan hey gidi günler diyor kendi kendine, bu logo sayesinde photoshop’ta çizmiş olduğum bir şekli illustrator’e aktarmayı öğrenmiştim ve müşteriye yaklaşık 12 adet alternatif logo hazırlamıştım, muhtemelen o kadar alternatifi ilk işim olduğundan ötürü hazırladım çünkü neyi nasıl yapmam konusunda hiç bir fikrim yoktu, kaç adet yapılır logonun sunumu nasıl olmalı, tasarlarken nelere dikkat edilmeli bunların hiç birisini bilmiyordum, Sunum sonrası müşterinin de kafası hayli karıştı o kadar logo tasarımını bir arada görünce, karar verme süreci biraz uzadı, aradan geçen bir kaç haftadan sonra kullanmak istedikleri tasarıma ailece karar verdiler. Geçenlerde Google Görsel Arama’da logoyu arattım sanırım Türkiye’de her ilden bir çiçekçi aynı logoyu kullanıyor, sebebi ise kendini profesyonel web master olarak tanıtan yeteneksiz insanlardan kaynaklanıyor, kopyala yapıştır anlık olarak ve işi sonlandırmak adına çözüm oluyor ama tescilli bir logoyu resmi bir ticaret hanede gelişi güzel kullanmak o ticaret hanenin ileride saçma sapan ve uçuk rakamlarla ceza yemesine neden oluyor, ki hiç çekinmeden böyle hukuksal bir işlem yaptırdık da.

7 Deniz Gourmet Logo Tasarım

7 Deniz Gourmet Logo Tasarım