Real Time Consulting Inc Logo Tasarım Çalışması
Real Time Consulting Inc Logo Tasarım Çalışması
Real Time Consulting Inc Logo Tasarım
Real Time Consulting Inc Logo Tasarım
Real Time Consulting Inc Logo / Yalın Kullanım
Real Time Consulting Inc Logo / Yalın Kullanım
Real Time Consulting Inc Logo Tasarım / Koyu Zemin
Real Time Consulting Inc Logo Tasarım / Koyu Zemin
Real Time Consulting Inc Logo / Tipografi Çalışması
Real Time Consulting Inc Logo / Tipografi Çalışması

Real Time Danışmanlık Logo Tasarım

Real Time Danışmanlık logo tasarım çalışması hazırladığımız tasarımın detayları ve sürecini anlatıyoruz. Real Time Consulting Inc markası Amerika Birleşik Devletlerinde Borsa, Yatırım, Piyasa Analizi gibi konularda danışmanlık veren bir markadır. Marka için hazırladığımız logo tasarımı içerisinde firmanın faaliyet gösterdiği sektörü ve yapmış oldukları işi temsil eden birden fazla görsel mesaja yer verdik. Marka için üç farklı amblem tasarımı hazırladık.

Seçilen tasarım ikinci sırada yer alan ve analiz ve raporlamayı temsil eden bu çalışma oldu. Tasarıma başlamadan önce sürekli yapmış olduğumuz genel araştırma ve firma rakiplerinin tüm kurumsal yapısını incelemek oldu. Bu inceleme ardından Real Time Danışmanlık için eskiz logo çizimlerine başladık. Ortaya çıkarttığımız eskizler arasında müşterimizin bu logo tasarım çalışması ile dikkatini çekebileceğimizi biliyorduk.

Logo Tasarım Süreci Nasıl İşledi?

Yapmış olduğumuz eskiz çalışmalar ardından tasarımlara kullanılabilecek görünümlerini kazandırdık. Bu işlem her seferinde şu şekilde işlemektedir önce vektör çizimle logonun tüm formunu oluşturmak. Bunun arından ise logo tasarımlarında kullanılacak renklere karar vermek. Tasarımı başarılı kılabilecek birden fazla faktör bulunmaktadır, bunlardan biriside renk seçimidir. Doğru seçilen renkler ile logonun daha dikkat çekici olmasını, müşteri ile arasında duygusal bir bağ oluşturmasını elde edebilmek mümkündür. Logo tasarımında 4 farklı renk bulunmaktadır. Bunlar sarı, açık turuncu, koyu turuncu ve lacivert renkleridir.

Sarı, açık turuncu ve koyu turuncu renklerine katmış olduğumuz anlam analiz üzerinde olumlu, olumsuz ifadelerini yansıtmaktı. Kullandığımız bu renk seçimleri ile bu algıyı oluşturmayı sağladık. Lacivert renginin kullanma amacımız ise mevcut sıcak renkler için yeterli kontrast alan oluşturabilmekti. Hazırladığımız çalışmanın sunum işlemlerinin ardından onaylanan tasarımla birlikte markanın ihtiyacı olan kurumsal kimlik tasarım çalışmasını hazırladık. Kurumsal kimlik tasarımında marka için gerekli olabilecek birden fazla basılı evrak tasarımına yer verdik.

Bunlar kısaca toplantılarda, sunumlarda ve mevcut yada yeni müşterilere verilmek üzere tasarladığımız kartvizit tasarımı. Real Time Danışmanlık için resmi yazışmalarında kullanılmak üzere tasarladığımız antetli kağıt tasarımı. Yazışmaların kargo ve posta yolu ile iletilmesini sağlamak amacı ile diplomat zarf tasarımı. Danışmanlık hizmeti sonrası müşterilere verilen sunum, analiz ve rapor sonuçlarını içerisine koyabileceğimiz sunum dosyası tasarım çalışmasını yaptık.

Proje Tarihi 2013
Lokasyon USA / Arizona / Phoenix
Hizmet Süresi 7 İş Günü
Kullanılan Uygulamalar Adobe Illustrator