Ko Pazar Logo Tasarım

Ko Pazar Logo Tasarım

Ko Pazar Logo Tasarım - Logo Büyük

Ko Pazar Logo Tasarım – Logo Büyük

Ko Pazar Logo Tasarım - Tipografi

Ko Pazar Logo Tasarım – Tipografi

Ko Pazar Logo Tasarımı - Tipografi

Ko Pazar Logo Tasarımı – Tipografi

Ko Pazar Logo Tasarım Çalışması

Kopazar 2006 yılından günümüze kadar online oyun sektöründe alışveriş, takas gibi işlemleri online olarak çözmenizi sağlayan bir web platformdur. 2010 yılında kopazar.com sitesi için yeni bir web arayüz tasarımı hazırladık. Marka sahibi Mehmet beyin isteği üzerine Ko Pazar için yeni bir logo tasarım çalışması da yaptık. Kopazar’ın kurulmasına sebep olan marka isminden de anlaşılabileceği gibi adını Knigt Online’ın baş harflerinden almaktadır. İlk açıldığı tarihlerde sadece Knight Online oyunu üzerinden işlem yapmaktaydılar. Oyun sektörünün gelişmesi ile birlikte hizmet alanlarını da gelişen proje için hem yeni bir logo tasarımı hemde o gününün şartları için ideal bir web arayüz tasarımı hazırladık.

Sitenin genel amacı oyunlar üzerine sanal para, item, rpg tarzı oyunlarda karakter satışı olduğundan dolayı logo tasarımında location iconunu andıran bir çizim kullandık. “K” ve “P” harflerinden oluşturduğumuz tipografi çalışmasını bu çizim içerisinde yer verdik. Marka isminin rahat okunup anlaşılabileceği başarılı font ve renk seçimi yaptık. Kopazar için kullandığımız ana renkler, mor ve sarı tonlarının bir arada kullanılmasından oluşmaktadır. Bu çalışma için açıklama metnini 2018 yılında ekledik, hazırlamış olduğumuz logo tasarımını kopazar firması aradan geçen zamana göre 8 yıldır aktif olarak kullanmakta ve markanın kimliğine görsel katkı sağlamakta.

Kopazar markasının çatı markası olan Limon Games markası içinde yeni bir logo tasarımı hazırladık. ilerleyen süreçlerde bu çalışmayı da logo tasarım bölümüne ekleyeceğiz.