Başkent Test Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri Logo Tasarım

Başkent Test Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri Logo Tasarım

Başkent Test Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri Logo Tasarım / Koyu Zemin

Başkent Test Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri Logo Tasarım / Koyu Zemin

Başkent Test Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri Logo Büyük

Başkent Test Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri Logo Büyük

Logo Tipografi Tasarımı

Logo Tipografi Tasarımı

Logo Tasarımında Kullanılan Renkler

Logo Tasarımında Kullanılan Renkler

Başkent Test Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri Logo Tasarım Çalışması

2011 yılında Başkent Test Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri için hazırlamış olduğumuz logo tasarım çalışması. Marka sahibi Hasan bey bize yeni kurdukları şirket için logo tasarımı ve kurumsal kimlik çalışması ihtiyacının olduğunu belirtti. Kendileri için hazırlamış olduğumuz fiyat teklifi ve yapılacak işle alakalı süreci detaylı olarak ilettik. Kısa bir süre sonra almış oldukları diğer teklifleri değerlendirdikleri bizimle çalışmaya karar verdiklerini söylediler. Daha önce freelance tasarım hizmeti almadıklarını ve bu konuda kendilerinin detaylı olarak bilgiye olduklarını da ayrıca istediler. Yapmış olduğumuz bilgilendirme sonrasında ileride oluşabilecek sorunların önüne geçmemek için hizmet sözleşmemizin olduğunu bunu karşılıklı olarak imzalayabileceğimizi belirttik. Bu durum oldukça hoşlarına giderek hemen bir tasarım hizmet sözleşmesi hazırlayarak karşılıklı olarak imza ve kaşeler atıldı.

Firmanın hizmet vermekte olduğu alan elektrik santrallerinin uygunluk değerlendirme testlerini gerçekleştirmeye yönelik. Bulundukları sektör ise enerji ve elektrik üzerinedir. Logo tasarımında yer alan ve tasarımın üzerinde taşıdığı mesaj ise, elektrik ile temsil edilen yıldırım görselini B harfini oluşturması üzerinde yatıyor. Kullanmış olduğumuz renk seçimlerini şirket sahiplerinin istekleri doğrultusunda belirledik. Kendilerinden almış olduğumuz brief sonrasında bir haftalık süre içerisinde 3 farklı logo tasarımı hazırladık. Logo tasarım sunumunu ofisimizde gerçekleştirdik ve oldukça detaylı bir sunuma yer verdik.

Hazırlamış olduğumuz tüm çalışmaları çok beğendiklerini ve bizden karar vermeleri için biraz süre istediklerini ilettiler. Sunum ardından geçen süre içerisinde 2. çalışmanın üzerinde hem fikir olduklarını ve bu çalışmayı kullanmak istediklerini belirtiler. Onay alan logo tasarım çalışmasının ardından marka için gerekli olan kurumsal kimlik tasarım çalışmalarına başladık. Bu alanda yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda Başkent Test Markası için ilerleyen süreçlerdede ihtiyaçları olabilecek tüm basılı evrakların tasımlarını yaptık. Bu durum şirket sahiplerinin oldukça hoşuna gitti. Kurumsal kimlik tasarım çalışmasının onayı ardından hızlı bir şekilde baskı almak için çalıştığımız matbaaya gerekli olan evrakların baskısı yapılması için talimat verdik.

Ayrıca daha önceden hazırladığımız elektrik ve enerji sektöründe hizmet veren diğer iki firmanın logo tasarım çalışmalarına da göz atabilirsiniz.

1 Energy ve Oğuz Özsoy Mühendislik