Aymefa Yapı, Açelya Park İnşaat Katalog Tasarımı

Aymefa Yapı, Açelya Park İnşaat Katalog Tasarımı

Aymefa Yapı, Açelya Park Katalog Tasarımı - Giriş Sayfası

Aymefa Yapı, Açelya Park Katalog Tasarımı – Giriş Sayfası

Giriş Sayfası Detaylı Görünüm

Giriş Sayfası Detaylı Görünüm

Aymefa Yapı, Açelya Park Katalog Tasarımı - Bina Tanıtım Sayfası

Bina Tanıtım Sayfası

Bina Tanıtım Sayfası Detaylı Görünüm

Bina Tanıtım Sayfası Detaylı Görünüm

İnşaat Katalog Tasarımı - Site Özellikleri Sayfası

İnşaat Katalog Tasarımı – Site Özellikleri Sayfası

İnşaat Kataloğu Site Özellikleri Sayfası

İnşaat Kataloğu Site Özellikleri Sayfası

Aymefa Yapı, Açelya Park Katalog Tasarımı - Kat Planı

Aymefa Yapı, Açelya Park Katalog Tasarımı – Kat Planı

Kat Planı

Kat Planı

Aymefa Yapı, Açelya Park Katalog Tasarımı - Salon

Aymefa Yapı, Açelya Park Katalog Tasarımı – Salon

İnşaat Katalog Tasarımı Salon Tanıtım Sayfası

İnşaat Katalog Tasarımı Salon Tanıtım Sayfası

Aymefa Yapı, Açelya Park Katalog Tasarımı - Oturma Odası

Aymefa Yapı, Açelya Park Katalog Tasarımı – Oturma Odası

Oturma Odası

Oturma Odası

Mutfak

Mutfak

Mutfak

Mutfak

Aymefa Yapı, Açelya Park Katalog Tasarımı - Kat Planı Sayfası

Aymefa Yapı, Açelya Park Katalog Tasarımı – Yatak Odası

Yatak Odası

Yatak Odası

Aymefa Yapı, Açelya Park Katalog Tasarımı - Antre

Aymefa Yapı, Açelya Park Katalog Tasarımı – Antre

Antre

Antre

İnşaat Katalog Tasarımı - Banyo ve Lavabo

İnşaat Katalog Tasarımı – Banyo ve Lavabo

Banyo ve Lavabo

Banyo ve Lavabo

İnşaat Katalog Tasarımı - Mahal Listesi

İnşaat Katalog Tasarımı – Mahal Listesi

Mahal Listesi

Mahal Listesi

Kroki

Kroki

Kroki

Kroki

Konya’da hizmet vermekte olan Aymefa Yapı’nın yeni projesi olan Açelya Park Konutları için hazırlamış olduğumuz çalışmaların bir kısmını buraya ekledik. Bu çalışmalar kurumsal kimlik standartları ve tanıtım projesi içerisinde yer alan inşaat katalog tasarım çalışmasından oluşmaktadır. Firma sahibi Kudret beyle tanışmamıza Açelya Park projesinin mimari çizimini ve 3 boyutlu dış mekan görsel çalışmalarını yapan arkadaşımız  İnşaat Mimarı Sinan UYAR vesile oldu. Kudret bey Konya ve çevre ilçelerde yürütmekte olduğu inşaat projeleri ve firması için profesyonel görsel destek arayışı içerisinde olduğunu  belirtti. Destek almak istediği tasarım çalışmalarının profesyonel görünümde olmasının altını çizdi. Tanışma sonrası kısa süre içinde tasarım ofisimizde proje süreci ile alakalı toplantılar gerçekleştirdik.

Kısa bir ön görüşme ile ona tam çözüm görsel ve yazılımsal destek verebileceğimiz konusunda karşılıklı olarak anlaştık. Projeye start verdiğimizde ilk olarak Aymefa Yapı için logo tasarım çalışması hazırladık. Şahsi fikirlerim ve blog bölümünde yer verdiğimiz ve savunduğum tüm fikirleri ve tasarım kurallarını logo tasarım çalışmasında uyguladık. Ortaya çıkartmış olduğumuz logo tasarım çalışmaları oldukça beğeni aldı. Yapılan sunum sonrası kullanılacak logonun seçim aşamasında büyük kararsızlıklar yaşadık.

İnşaat ve Yapı Sektörü Kataloğu Tasarımı

Beyşehir’de inşası yapılmakta Olan Açelya Park Konutları için hazırlamış olduğum Katalog Tasarımı görsellerine yukarıda eklemiş olduğum resimlerden inceleyebilirsiniz. İnşaat ve Yapı Sektörü Katalog Tasarımına başlarken, ilk olarak farklı firma ve markaların hazırladığı inşaat ve yapı katalog tasarımlarını uzun soluklu inceledik. Bu sayede elde ettiğimiz fikirler ile tasarım öncesi yapılması gereken ve ulaşılması gereken görsel standartları belirledik. Elde etmiş olduğumuz fikirler arasında inşaat ve yapı firma yöneticileri ve tasarımcı arkadaşlar ile paylaşmak istediğim birkaç konu da ortaya çıktı.

İncelediğimiz tüm katalog tasarımlarını ayrı, ayrı ele aldık olumlu yada olumsuz olarak tarafımızca eleştirilere ve övgülere maruz kaldılar. Bu tasarımların kimisi gerçekten çok başarılı ve emek harcanmış türden iyi işlerdi. Tasarımdan, renk seçimine, baskıda kullanılan kağıt seçimine kadar her tarafı kalite ve profesyonellik dokunuşlarını barındırıyordu. Kimi katalog tasarımları gerçekten çok güldürdü bizi. Dışarıdan bıraktığı izlenim vakıf arazisine yapılan kaçak bir yapı için derme çatma bir markayı yansıtıyordu. Satılan malzeme lüks yapı, ev, daire yada residence gibi ürünler olduğundan dolayı hazırlanılan katalog tasarımları bunu yansıtmıyordu.  Sanki köşede 2. sınıf fastfood hizmeti veren bir yere aitti.

Bu tarz işler için geniş perspektiften bakmak gerekiyor.