Acente Web Logo Tasarımı

Acente Web Logo Tasarımı

Acente Web Logo Tasarım - Mavi Zemin

Acente Web Logo Tasarım – Mavi Zemin

Logo Tasarım Mockup

Logo Tasarım Mockup

Acenteweb Logo Tasarım Büyük Görünüm

Acenteweb Logo Tasarım Büyük Görünüm

Acenteweb Logo Tasarım Büyük Görünüm / Mavi Zemin

Acenteweb Logo Tasarım Büyük Görünüm / Mavi Zemin

Tipografi Tasarımı

Tipografi Tasarımı

Acenteweb Logo 3d

Acenteweb Logo 3d

Logo Eskiz Tasarım Çizimi

Logo Eskiz Tasarım Çizimi

Acenteweb Logo Tasarım

Acenteweb Logo Tasarım, Sigorta Firması Logo tasarımlarım arasında çok sevdiğim çalışmalar arasında yer alan bir tasarımdır. Kullandığım renkler, duruşu, kurgusu yani bu çalışmada benim hoşuma giden bir çok ayrıntı harmanlanmış olarak bir arada yer almaktadır. Acente Web markası Barış Sigorta firmasının bir alt kuruluşu ve projesi olarak hayata geçti. Proje sigorta firmalarına online olarak hizmet veren ve bir çok işini kolaylaştıran bir uygulamadır. Projeyi kısaca bu şekilde nitelendirebilir ve anlatabiliriz. Logo tasarımında kurguladığım görsellik birden fazla katmanla bir araya gelerek oluşmaktadır. En üstte bulunan marka için özgün olarak hazırladığımız “A” harfi ve üzerine uygulanmış metalik renk geçişi. Üst tarafta yer alan harfin her alanda net gözükebilmesi için alt yuvarlak çalışmaya verilmiş mavi rengi ve oluşturulan kontrast ile sağlamış olduğum bütünlük.

Yuvarlak figürün dışında kullanılan gri bölüm ve “A” harfinin sol bacağının logo tasarımından dışarıya çıkartılarak elde ettiğim görüntü ile çalışma son buluyor. Dışarıya çıkartılan bölümün daha rahat algılanması için oraya içerideki mavi renk değerlerini bire bir uyguladım. Logo tasarımında bir bütünlük yakalamak için çalışma yapılması gereken diğer bir adım ise, marka isminin güzel ve okunaklı gözükmesini sağlamak. Elimdeki yer alan hali hazırda satın almış olduğumuz font arşivinden faydalanarak ismini şimdi hatırlayamadığım güzel bir font seçimi yaptım. Yapmış olduğum seçimde yer alan ham halini kullanmaktansa daha özgün bir görüntü katabilmek için fontu baştan sona editleyerek bu hale getirdim.

Marka isminde yer alan Web kelimesi kısmını daha kalın hale getirerek bu alana vurgu yaptık, çünkü proje tamamen web platformu üzerinde çalışmakta ve hizmet vermekte. Yapmış olduğum renk seçimleri koyu mavi ve açık gri renklerinden yana oldu. Bu iki rengi bir birine o kadar uyumlu olarak yakıştırıyorum ki, renk evliliği diye bir şey olsa ilk bu iki rengin evlenmesini isterim. Aynı zamanda firma için bir web arayüz çalışması ve yeterli olabilecek seviyede kurumsal kimlik tasarımı da hazırladım.