Villa Decor Mutfak ve Banyo Logo Tasarım
Villa Decor Mutfak ve Banyo Logo Tasarım
Villa Decor Mutfak ve Banyo Logo / Koyu Zemin
Villa Decor Mutfak ve Banyo Logo / Koyu Zemin
Villa Decor Mutfak ve Banyo Logo / Yalın Kullanım
Villa Decor Mutfak ve Banyo Logo / Yalın Kullanım
Villa Decor Mutfak ve Banyo Logo / Tipografi Çalışması
Villa Decor Mutfak ve Banyo Logo / Tipografi Çalışması

Villa Decor Mutfak & Banyo Logo Tasarım Çalışması

Yenilik yapan markalardan bir tanesi çaldı kapımızı, markasına yeni bir kimlik ve logo tasarımı ihtiyacı olduğunu belirtti.  Bizden istenilen çalışma akılda kalıcı, basit etkileşimli, karmaşık bir yapıya sahip olmayan aynı zamanda V harfi üzerinden hazırlanılması yönünde oldu. Bu çalışma için çok fazla eskiz çalıştık, çok fazla a4 kağıdı karaladık, aslında ne yapacağımızı biliyorduk ama sürekli istediğimiz frekansı tutturamadığımızı düşündük.

Profesyonel tasarımcıların kibirleri de buradan geliyor olsa gerek hiç bir şey beğenmemeleri, bu duruma biraz daha açıklık getirecek olursak kendi yaptıkları işi beğenmiyorlar.  Çünkü görsellik kavramı da teknoloji gibi sürekli gelişen bir yapıya sahip nedeni ise bunun altında fikir temellerinin yatıyor olmasından kaynaklanıyor. Bizimde bu konudaki mottomuz hala düşünülmemiş bir şeyler vardır, bunu biz düşündüysek daha iyisini de düşünebiliriz,  logo tasarımına olan aşkımızda bu alışkanlığımızdan geliyor.

Tasarım Süreci Nasıl İşledi ?
Malatya’da inşaat ve yapı sektöründe hizmet vermekte olan Villa Decor markası için hazırlamış olduğumuz logo tasarımı. Logo tasarımında markanın baş harfinde yer alan “V” üzerinde yoğunlaşarak bina ev çatısı ile bütünleştirdik. Markaya özel olarak seçmiş olduğumuz font ailesi ile okunaklı ve estetik görünen bir font seçimi yaptık, font üzerinde tipografi düzenlemesine gerek duymadık.

Ayrıca logoda “V” harfine verdiğimiz derinlik ile 2 boyutlu görünümden çıkarak 3 boyutlu bir görüntü elde ettik. Markanın ihtiyaç duyduğu kurumsal kimlik yapılandırmasını da yeni hazırladığımız Logo Tasarımı kullanılarak sıfırdan inşa ettik. Henüz aktif olarak web sitelerinde kullanmasalar da muhtemelen sitelerini yenilediklerinde internet ortamında da kullanmaya başlayacaklardır. Tabela, araç giydirmeler, dergi ve gazete reklamlarında aktif olarak kullanıyorlar. Diğer benzer tasarımlar için İnşaat Logo Tasarım kategorisine göz atabilirsiniz.

Proje Tarihi 2013
Lokasyon Türkiye / Malatya
Hizmet Süresi 7 İş Günü
Kullanılan Programlar Adobe Illustrator