Roket Net Logo Tasarım

Roket Net Logo Tasarım

Roket Net İnternet Logo Tasarım Çalışması - Mavi Zemin

Roket Net İnternet Logo Tasarım Çalışması – Mavi Zemin

Roketnet İnternet Logo Tasarım Yalın

Roketnet İnternet Logo Tasarım Yalın

Roketnet İnternet Logo Tipografi Tasarımı

Roketnet İnternet Logo Tipografi Tasarımı

Roket Net İnternet Logo Çizim

Roket Net İnternet Logo Çizim

Roketnet İnternet Logo Tasarım Çalışması

Roketnet İnternet için 2017 yılının son aylarında hazırladığımız logo tasarım çalışması. Roketnet İnternet merkezi Muğla Ortaca’da hizmet veren bir kuruluştur. Markanın vermiş olduğu hizmet, isminden de anlaşılabileceği gibi kablosuz ve kablolu internet hizmet sağlayıcılığı üzerinedir. Şu anda Muğla bölgesine yüksek hızlarda internet hizmeti veriyorlar. İlerleyen dönemlerde bölgesel ve tüm Türkiye genelinde hizmet verebilmek markanın birinci hedefidir.

Hazırladığımız logo tasarım çalışması logo ve type olarak iki farklı çalışmanın bir araya getirilmesinden oluşmaktadır. Hazırladığımız çalışmada kullandığımız renk seçimi ise mavi tonları üzerinden yana olmuştur. Logonun içerdiği anlam ve barındırdığı mesaj marka ismi ile birlikte bulunduğu sektörü yansıtmayı hedefleyerek hazırladık. Logoda kendi içerisinde iki farklı çizimin bir araya getirilmesinden oluşmaktadır.

İlk olarak marka ismi olan rokete yönelik yapmış olduğumuz roket çizimi ve global anlamda interneti temsil eden mouse cursor işaretinden oluşmaktadır. Roketnet markası 2018 yılı içerisine kurumsal görsel bütünlüğünü tamamlayarak hizmet kalitesini de bir adım ileriye taşımakta şirket ve satış stratejileri arasında yer alıyor. İlerleyen dönemlerde yeni web sitesi ile müşterilerine daha kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyorlar.

Roketnet markası için 2018 yılı sosyal medya iletişim standartlarını ve görsel tasarımlarını da aynı dönemde sonlandırdık. İlerleyen süreçte sosyal medya kategorisi altında bu çalışmaları da paylaşacağız. Markanın ihtiyacı olan diğer tanıtım materyalleri ve kampanya, broşür, afiş çalışmalarını da hazırladık.