Freelance Grafik Tasarımcı

Freelance Grafik Tasarımcı kavramı ile çalışmakta olan ekibiz sizlere Freegrafiker.com üzerinden freelance olarak grafik tasarım ve dizayn hizmeti sağlamakta. Freelance grafik tasarım nedir ve ne iş yapar konusunu ise şu şekilde açıklayabiliriz. Freelance kavramı bağımsız olarak çalışma biçimi adına verilen isimdir. Freelance grafik tasarım ise, tasarım ve dizayn işlemini bir kurum ve kuruluşa bağlı olmadan zaman sorunu yaşamadan çalışma şeklini benimsemiş grafik tasarımcılara denmektedir. Bu cümleyi şu şekilde tanımlayabiliriz;

Evden, ofisten yada interneti olan herhangi bir yerden çalışan grafik tasarımcı yada tasarımcılar topluluğundan alınan hizmetin genel tanımı. Ayrıca Freelance olarak grafik tasarım hizmeti veren tasarımcı, bir kuruma yada reklam ajansına bağlı olmadan çalışır. Bu sayede vermiş olduğu hizmet freelance – freelancer olarak tanımlanır. Freelance olarak grafik tasarım hizmeti veren bir tasarımcı ile çalışmanın bazı avantajları vardır, bunları şu şekilde liste haline bir araya getirebiliriz.

Freelance Grafik Tasarım

Freelance Grafik Tasarım

Freelance Grafik Tasarımın Avantajları
– İlk olarak bu tarz tasarımcılar yapmış oldukları işe ve tasarım çizgisine güvenerek çalışma iç güdüsüne sahiptirler.

– Çalışma süresince iş bitirme süresine sağdık kaldıkları taktirde zaman sıkıntısı yaşamazlar.

– İşin ehli grafik tasarımcılar yada alanında uzmanlaşmış kişiler baskı altında kalmadan yapmış oldukları sanatı rahatlıkla icra ederler.

– Bu tarz tasarımcılarla çalışmanıza neden olacak ilk şey, tasarımlarda ortaya çıkartmış olduğu kalitedir. Bu sayede görsel anlamda müşterilerine profesyonel anlamda destek olabilecekleri için kendilerinden emindirler.

– Kişisel anlamda markalaşma sürecine girmek isteyen tasarımcılardan her zaman bir öncekinden daha iyi tasarım alma olasılığınız yüksektir.

– Freelance tasarımcıların çoğunda portfolyo açlığı bulunmaktadır, bu nedenle bir çok işe dört kolla sarılırlar.

– Freelance Grafik Tasarımcılarla proje bazlı çalışılırsa yada karşılıklı olarak anlaşılırsa esnek çalışma saatlerine ayak uydurabilirler.

Freelance Grafik Tasarımın Dezavantajları
– Yapmış oldukları grafik tasarım alanında başarılı olanların ego seviyeleri yüksek olabilme potansiyeline sahiptir.

– Hali hazırda üzerine bir şirket yoksa fatura kesme imkanı bulunmamaktadır.

– Birden fazla iş alma durumunda bu işlere cevap verebilecek bir ekibe sahip değilse iş bitirme süresi uzayabilir. Veya işe ayrılan zamandan kısılarak kaliteden ödün verebilirler.

– Aynı sektöre birden fazla markaya tasarım hizmeti verdiklerinde fikir tıkanması ciddi şekilde görülür.

– Sözleşmesiz çalışılma yapılması durumunda, olumsuz giden bir olayda her iki taraf içinde can sıkıcı sonuçlar olabilmektedir.