Solmaz Mühendislik ve Mimarlık Logo Tasarım

Solmaz Mühendislik ve Mimarlık Logo Tasarım

Solmaz Mühendislik ve Mimarlık Logo Tasarım Koyu Zemin

Solmaz Mühendislik ve Mimarlık Logo Tasarım Koyu Zemin

Solmaz Mühendislik ve Mimarlık Logo

Solmaz Mühendislik ve Mimarlık Logo

Solmaz Mühendislik ve Mimarlık Logo Tasarım Çalışması

Solmaz Mühendislik ve Mimarlık markası için hazırlamış olduğumuz logo tasarım çalışması ve tasarım sürecindeki detaylar aşağıda yer aldığı gibidir. Solmaz Mühendislik ve Mimarlık markası ile 2011 yılında çalışmaya başladık. Firma sahipleri ile tanışmamız onların sitemizi keşfetmeleri ve hazırlamış olduğumuz tasarımları beğenmeleri sonucunda gerçekleşti. İnternet üzerinden aldığımız her yeni iş ve yaptığımız işlere gelen güzel yorumlar bizi gerçekten sevindiriyor ve mutlu olmamızı sağlıyor. Markanın faaliyet göstermiş olduğu alan başlıktan da anlaşılabileceği gibi mühendislik ve mimarlık üzerinedir.

Firmadan gelen ilk brief dosyasında yer alan metinler ve kısa, kısa yapmış olduğumu telefon görüşmelerinden yola çıkarak çalışma ile alakalı bir kaç notu buraya ekleyebiliriz. İlk olarak Solmaz Mühendislik ve Mimarlık markaları için kurumsal bir yapılanma sürecine gittikleri. Bu süreçte markanın görsel yüzünü temsi eden logo tasarımının yenilenmesi gerektiğini ve akabinde yeni bir kurumsal kimlik tasarımına ihtiyaç duyduklarını ilettiler. Logo tasarım fiyatı ve süreci konusunda anlaşmamızın ardından çalışmalara vakit kaybetmeden başladık.

Mühendislik ve Mimarlık Logo Tasarım Çalışması Süreci

Logo tasarım çalışmasında bir çok tasarımcının ve bizim, çalışma sürecinde izlediğimiz bazı tipik kurallar ve yol haritaları vardır. Bunların ilki markanın hitap etmiş olduğu sektörde rakip firmaları ve kurumları araştırmak. Bu süreçte hem yurt içinde hemde yurt dışında büyük ve küçük ölçekli bir çok rakip firmanın kurumsal yapılarını inceledik. Bu durum çalışmalara başlamadan önce elimizdeki kartların güçlü olmasını sağlıyor. Bunun ayrıca faydası ise sektörde yer alan diğer firmaların logo tasarımlarına olası benzerlik durumlarında pişti olmamızı engelliyor. Almış olduğumuz brief içerisinde “S” harfi üzerine yoğunlaşmamızı istemişlerdi.

Hazırladığımız logo tasarımları içerisine “S” harfi ile oluşturmuş olduğumuz 2 farklı logo tasarımı ve bir tanede ikon görünümlü çalışma vardı. Hazırladığımız tüm logo tasarım çalışmalarında elde etmek istediğimiz ilk amaç çalışmanın markaya yönelik özgün ve benzersiz olma kuralıdır. Aynı zamanda basit, anlaşılır ve akılda kalıcı bir görsel formu olmak zorunda.Bu sayede bir çok alanda kullanımı kolay ve etkileşimli olmasını sağlıyor. Renk kullanımı konusunda marka sahiplerinin daha önce kullanmış oldukları renkleri kullanmamızı istediler.

Tasarımda kullanılacak mevcut ana renklerin alt ve üst tonlarını kullanmakta serbest olduğumuzu belirtelim. Bu sayede mavi ve yeşilin en canlı değerlerini bir araya getirmeye çalıştık. Hazırladığımız çalışmalarını şirket yetkililerine yapmış olduğumuz online sunum sonrasında geri dönüşlerini beklemeye başladık. Seçmiş oldukları çalışmada her hangi bir revize talebi olmadan onay alabildik ve kurumsal kimlik tasarım çalışmasına başladık. Kurumsal kimlik için hazırladığımız çalışmayı kısa süre içerisinde kendi kategorisinde yayınlayacağız.

Bu çalışmalara göz attınız mı? Elektrik Mühendisliği Logo Tasarımı