İnşaat Logo Tasarım

Dayna Sullivan İnşaat Logo Tasarım

İnşaat Logo Tasarım

İnşaat Logo Tasarım

Dayna Sullivan Construction Logo

Dayna Sullivan Construction Logo

Dayna Sullivan Logo Tyopgraphy

Dayna Sullivan Logo Tyopgraphy

Dayna Sullivan Construction İnşaat Logo Tasarım

İnşaat logo tasarım çalışmasını Dayna Sullivan markası için 2016 yılında hazırladık. Hazırlamış olduğumuz inşaat sektörü ile alakalı logo tasarım çalışmasını buraya yeni ekleme fırsatı bulabildik. Siteyi güncelleme ve ilgilenme konusunda baya yavaş olduğumuz su götürmez bir gerçek. Muhtemelen daha eklenmesi gereken 100 den fazla çalışma bulunuyor, bunları da zamana yayarak eklemeye çalışacağız. Dayna Sullivan Construction markası Amerika Houston’da hizmet veren bir kuruluştur. Markanın faaliyet gösterdiği alan ev kiralama, satın alma, danışmanlık ve inşaat sektörü üstüne.

Logo Tasarım Süreci Nasıl İşledi?

Logo tasarım çalışmasını hazırlarken tarafımıza iletilen ve uyulması gereken brief yoktu. Bu doğrultuda tamamen bizim deneyimimize ve tecrübemize güvendiklerini ve ortaya çıkacak çalışmalarında başarılı olacağı konusunda kuşkuları yoktu. Hazırlamış olduğumuz logo tasarım çalışmasına yaklaşık olarak 4 – 6 günlük bir süreç ayrıldı. Bu süreç içerisinde Houston bölgesindeki firmalara yönelik araştırmalar yaptık. Rakip firmaların kurumsal iletişim yapılarını ve marka kimliklerini inceledik. Bu tür araştırmaları yaptığımız tüm logo tasarım sürecinde uyulması gereken bir kural olarak görüyoruz. Çalışma sonrasında birden fazla eskiz çizim yaparak ortaya çıkarılması gereken logo tasarım alternatifleri üzerine yoğunlaştık.

Tasarım eskizi hazırlama sürecinde insanın aklına bin bir türlü fikir gelebiliyor. Bu logo tasarımı da o fikirlerden bir tanesine ait. Kullanmış olduğumuz renk ailesi ise ağırlıklı olarak yeşil tonları üzerinde oldu. Logo tasarım çalışması için kısa sürede onay aldıktan sonra markanın ihtiyacı olan kurumsal kimlik tasarım çalışmasını hazırladık. İlerleyen süreçlerde kurumsal kimlik tasarım çalışmasında ilgili kategorisinde yer alacak şekilde sitemiz üzerinde paylaşımını ve gösterimini sağlayacağız.