Yavuz Pres Logo Tasarım

Yavuz Pres Logo Tasarım

Yavuz Pres Logo Koyu Zemin

Yavuz Pres Logo Koyu Zemin

Yavuz Pres Logo

Yavuz Pres Logo

Yavuz Pres Logo Tasarım Çalışması

Yavuz Pres Logo Tasarım, Yavuz Pres markası için 2013 yılında hazırlamış olduğumuz logo tasarım çalışması. Çalışma detayı ve sürecinin nasıl işlediğini gelin birlikte inceleyelim. Firma sahibi Cem bey sitemizi internet üzerinde yapmış olduğu araştırma sonucunda bulmuş. Hazırlamış olduğumuz çalışmaları beğendiğinden dolayı bizimle irtibata geçerek çalışmak istediğini belirtti. Kendisini detaylı olarak dinledikten sonra Yavuz Pres markası için yenilenme sürecini başlatmış olduk. Şirketin hangi alanda faaliyet gösterdiğine gelecek olursak eğer, metal, saç, tel, demir ve çelik işleme konusunda hizmet veriyor.

Aynı zamanda Türkiye genelinde bir çok büyük ulusal markanın çözüm ortağı konumunda. Markanın yenilenme sürecinde hazırlanılacak görsel çalışmalar arasında ilki logo tasarım çalışmasının yenilenmesi üzerineydi. Cem beyden almış olduğumu brief doğrultusunda 1 haftalık süreç içerisine Yavuz Pres markasına yönelik 3 farklı logo tasarım çalışması hazırladık. Bize verilen brief doğrultusunda elde etmek istediğimiz logo tasarımı harf üzerine olmalı ve markayı ulusal pazarda temsil edebilme gücünü elinde tutmalıydı.

Tasarımların hazırlanmasından sonra firma yetkililerine hazırladığımız logo tasarım sunumunun ardından kendilerinden gelecek olumlu, olumsuz yorumları beklemeye başladık. Aradan geçen 2 günlük bir süreç içerisinde bizimde seçilmesini ön gördüğümüz logo tasarımını her hangi bir revize işlemi uygulamadan kullanmak istediklerini belittiler. Hazırladığımız logoda markanın baş harfi olan “Y” harfi üzerinden yola çıkarak bir amblem hazırladık. Hazırlamış olduğumu bu amblemin markaya ve kendine özgün bir duruşu ve şekli vardı.

Seçmiş olduğumuz kırmızı ve koyu kırmızı tonlarında iki farklı renkten meydana geliyor. Ayrıca logo tasarımı 2 farklı şeklin bir araya gelmesi ile oluşuyor. Yavuz Pres logosunun konumlandırmasını ise yazının sol değilde sağ tarafına yaptık. Bunun nedeni ise logodaki 45 derecilik sağa olan eğimden kaynaklanmakta. Sol tarafa konumlandırdığımız da yazı ve logo arasında orantısız bir boşluk oluşmasına neden oluyor. Logo tasarımının onaylanması ve kullanılmaya başlanmasının ardından marka için gerekli olan yeni bir kurumsal kimlik tasarım çalışması hazırladık. Kurumsal kimlik çalışmasına ilgili kategoriden ulaşıp inceleyebilirsiniz.